12 Kasım 2015 Perşembe

YENİAY AKREP’TE: YENİDEN DOĞMAK


Yeniay dönemleri yeni tohumların atıldığı zamanlara işaret eder. Akrep Burcu’nda gerçekleşmesi bizlere ÖLÜM temasını irdeleyerek sonuç almamız noktasında yönlendiriyor. Ölüm kelime olarak soğuk, katı ve tartışmasız çoğumuzun ürktüğü “tadılacak” bir olaydır. Zira ölümü bir alemden başka bir aleme geçiş olarak değerlendirmek gerekir. Bu pencereden baktığımızda ÖLÜM kavramı SONSUZ HAYATA geçişin bir kavşağıdır.

Akrep Burcu’nda gerçekleşen bu temayı hayatın her alanına oturtmak mümkündür!

Hayatınızda PARA kavramına çok bağımlıysan paranı kaybettiğinde bu senin için PARA’nın ÖLÜMÜ’dür…

Ailene, çocuğuna ya da dünyevi herhangi bir kavram, durum ya da kişiye çok bağımlıysan onu kaybetmen senin için ÖLÜM temasını en basit anlamıyla yaşamandır ki; bu da dünyevi bedenin kadar senin bağımlılığın olduğu için onu kaybetmen bir nevi ilerde bu hayatta tadacağın ÖLÜM esnasında bırakacağın herşey olduğu için canını acıtmaya devam edecektir. Çünkü sonsuz, sınırsız bir hayata hazırlanman gerekir.

Akrep Burcu’nda yaşadığımız bu YENİAY dönemi NEFSANİ duyguları öldürmek suretiyle yani para, şan, şöhret, ilişkilerde bağımlılık vs… gibi dünyevi kavramlar… YENİDEN DOĞACAĞIN bir kişi olmayı İDRAK ve ŞUUR boyutunda deneyimleyebilirsin.

BAĞIMLI OLDUĞUN TÜM “ŞEY”LERİ BİR KAĞIDA YAZ!

SONRA NE ÇOK DÜNYEVİ TELAŞ İÇİNDE OLDUĞUNU GÖR!

VAZGEÇEBİLDİĞİN KADARINI BIRAK ÇÜNKÜ BİRGÜN O ŞEYLER SENİ BIRAKACAK!

Hud Suresi der ki;

Sabreden ve yararlı çalışmalar yapanlar bunun dışındadır. İşte onlara bağışlanma ve büyük mükafat vardır. (Kur’an Çözümü;11;11)

Saat 19.47’de Akrep Burcu’nda gerçekleşen yeniay anı haritasında Yengeç Burcu yükseliyor. Duygusal, hassas, örf ve adetler, kadınlar, aile, vatan, millet, besleme ve beslenme gibi konular gündemde olacaktır.

Yükselen yöneticisi Ay Akrep’te ve “yeniay” fazında olması cinsellik, riskli konular, borsa, kumar, çocuklar, eğlence, spor, metafizik, dönüşüm, borçlar, krediler, ödemeler, vergi, miras, ölüm, sigorta ve yer altı kaynakları gibi konularda gelişmelere işaret ediyor. Elbette 5.ev temasıyla birleştiğinde, Ay’ın Akrep’te rahat etmediğini düşünürsek tüm bu saydığımız konularda huzursuz, rahatsız ve risk altında kalacağımız durumlar yaşanması söz konusu olabilir.

Meryem Suresi der ki;

Kaf, Ha, Ya, Ayn, Sad (Kur’an Çözümü;19;1)

Çok gizli, gizemli bir süreçten geçiyoruz. Bağımlı olduğumuz, bırakamadığımız, sürekli üzerine düşündüğümüz, bitirmek ve sürdürmek istemediğimiz tüm kişi, olay ve durumları hayatımızdan çıkartmak için muazzam bir süreçten geçtiğimizi söyleyebilirim.

KUDDÜS, MÜRİD, RAHMAN, RAHİM

Çok katı halde duran bedensel alışkanlık ve zanlarımız belimizi büken ağır hayat koşulları halinde ruhumuzda zorlayıcı etkileri hayata geçiriyor.

Karşılaştığımız, tecrübe ettiğimiz ve yaşadığımız herşey aslında bilinçaltı düzlemde yaşamayı bilinçsiz bir bilinçlilik düzleminde seçtiğimiz durumlardır.

17 Kasım ve civarı kadersel bazı konularda hepimiz hayatlarımızda farkındalığımız ölçüsünde değişimler yaşayabiliriz!

Furkan Suresi der ki;

Daha cehenneme girmeden(kabir alemlerindeyken), onun taşan öfkesini ve şiddetli, uğultulu sesini işitirler. (Kur’an Çözümü; 25; 12)

Her an yeni bir şan’da misali yeniden doğmaya, ruhumuzu farkındalık ve güzelliklere açmaya çalışalım…

Genel anlamıyla güzel enerjileri hayatımıza çekeceğimiz bir yeniay dönemindeyiz. “Sil Baştan” başlamanın tam zamanı…

Rahman ve Rahim arasında DENGE sağlamak için KANAL-I MUHAMMEDİYE bilincinde HİÇLİĞİN mertebesine varmak dileğiyle…

En güzele emanet olun, hayırlardan hayrın kolaylıkla gelmesini temenni ederim.

Sevgiler,

Güçlü Metin