26 Kasım 2015 Perşembe

DOLUNAY İKİZLER'DE: 7

“Allah’tan başkasına tapınmayın… Gerçekten ben ulaşacağınız acı bir günün azabından korkarım”(dedi) (Kur’an Çözümü; 11/26)

Saat 00.44 itibariyle İkizler Burcu’nda Dolunay gerçekleşiyor. İkizler Burcu İLETİŞİM konularıyla doğrudan ilişkili olduğuna göre bu mecralarda gelişmeler yaşanacağını söyleyebiliriz. Bilginin paylaşılması, haberleşme, medya, eğitim, trafik, ulaşım, yakın çevre ve akrabalar, ticari mevzular ön plana çıkabilir.

BİLGİ GÜÇTÜR!

Dolunay An haritasını incelediğimizde Başak Burcu’nun yükseldiğini görüyoruz. Başak Burcu aynen İkizler gibi “Merkür”  tarafından yönetilir. Bu dolunay iletişim, haberleşme, medya, eğitim ve ticari konuların altı bir kez çiziliyor. Yükselen yönetici ve dolun”AY” yöneticisi Merkür’ün konum ve yerleşimi ekstra önem kazanıyor.

Merkür haritanın 3.evinde Yay Burcu’nda yerleşiyor. En genel anlamıyla İLETİŞİM konuları gündeme gelecek denebilir. Merkür Yay Burcu’nda rahat bir yerleşimde olmadığından olumlu bir etkiden söz edemeyiz. Çok genişleme ve özgürleşme ihtiyacı fanatik bir tutumla ele alınacağından kişilerin zarar görmesine sebep olacaktır. Bu dönemde “Medya” dünyasında pek çok yazar, çizer ve düşünürün sıkıntılı durumlar yaşayacağını söyleyebiliriz. Fanatik tutum ve eğilimde söylemler kişinin tek bir pencereden bakması sebebiyle yanlış anlamalara sebep olacaktır. Din, felsefe, siyaset anlamda pek çok konuda Neptün etkisiyle dağılma, bozulma, kafa karışıklığı yaratan söylemler yanlış anlamalara sebep olabilir. Bireysel düzlemde “Ağzımızdan çıkanı kulağımızın duyması” gereken bir dönemden geçiyoruz. Hem bireysel hayatlarımızda hem de medya dünyasında hukuksal bazı sonuçlar doğuracak olaylar yaşanması söz konusu olabilir.

Satürn/Merkür kavuşum halinde olması iletişim içeren her türlü konu ve mecrada bazı engel, kısıt ve yasaklanma konularını gündeme getirebilir. Temelde gerçeğe dayanmayan haber ve konuların dedikodu hükmünde olması sebebiyle bu türde bir uygulamaya ihtiyaç duyulacağı “adalet ve vicdani” gerekçeleri haklı sebeplere dayanması durumunu ortaya çıkartacaktır çünkü Satürn, “kesin adalettir!”

(Onlarla antlaşma mı) nasıl? Eğer, size üstünlük sağlasalardı sizin hakkınızda ne yemin gözetirlerdi ne de zimmet(sözleşme sorumluluğu)! Lafla sizi razı ederler, ama kalpleri kaçınır! Onların çoğunluğu bozuk inançlıdır! (Kur’an Çözümü; 9/8)

Vicdani sesimizi dinlemeyeli ne kadar oldu? Uzunca bir süredir yüreğimizin sesini dinlemez olduk sanki. İşte bu süreçte vicdan sesini dinlemek, kulak kabartmak ve bize ne fısıldadığını tam iman anlayışıyla kavramak gerekiyor.

İyi ve kötü yok! Sadece O var; O’nun vecheleri var!

Hem batıni hem zahiri bağlamda muazzam bir şuursal açılım, anlayış ve idrakin AYDINLANMA sürecinde olduğumuzu söylemek gerekiyor. Büyük T-Kare’nin Apex’in de yer alan Balık Neptün’ü kollektif hayallerin gerçekleşeceği bir süreçte olduğumuzu açıkça gösteriyor.

Şu yaşadığımız hayat mı yoksa uyurken gördüğümüz rüya mı gerçek hayat?

Gerçek anlayışını sorgulamak, irdelemek gerekiyor.

Hep baktığın pencereden BASİR olan Rabb’in vasıtasıyla GÖRME’yi denedin mi hiç?

Sende ki FETTAH kuvvesinin hem Zahiri hem Batıni alemlerde som gerçekliğin perdesini aralamasına izin verdin mi?

Ne zamandır senin Hz.İnsan olma yolunda tüm bu anlayışı idrak edecek çalışmaları yapmana yardımcı olacak Müriyd kuvvesini hareket geçirmiyorsun?

Düşünceni değiştir; hayatın değişsin!

İkizler dolunayı der ki;

“Öğrendiklerini hayata; bildiklerini eyleme geçirmiyorsan boşa zaman harcıyorsun”

Özündeki ALLAH’ın sesini SEMİ olan kuvvenle işitmeyi denedin mi?

Kesinlikle iman edenler o kimselerdir ki, “Allah’ı anıp düşündüklerinde onların şuurlarında ürperti olur(o azamet yanında kendi acziyetlerini düşünmekten); onlara O’nun işaretleri okunduğunda, onların imanlarını arttırır(düşünebildikleri oranda)… Onlar Rablerine tevekkül ederler(hakikatlerindeki El Vekiyl isminini, gereğini yerine getireceğine iman ederler) (Kur’an Çözümü; 8; 2)

Bu süreçten geçerken 7 katmanlı bir boyutun her zerresinde anlayış ve idrak penceresini hem dış hem iç alemde sonsuz bir arınmayla 7 bilinç mertebesinde şifaya kavuşturun.

Yediklerinize, içtiklerinize dikkat edin,

Düşüncelerinizi önemseyin,

Ağzınızdan çıkana azami dikkat edin,

Süreklilik arz eden helal kazanç talep edin,

İyi ve kötü olmadığını sadece TEK olduğunuzu kavramaya çalışın,

Okuyun, öğrenin

Ama en önemlisi;

BİLDİKLERİNİZİ UYGULAMAYA GEÇİRİN!

Eğer seninle tartışırlarsa de ki; “Vechim Allah’a teslimdir; bana tabi olanların da!” Hakikat-Sünnetullah bilgisi  verilmiş olanlar ile ümmi olanlara(bu bilgiden habersiz olanlar-müşriklere) de ki; “Siz de İslam’ı kabul ettiniz mi?...”Eğer teslim olurlarsa hakikati kabullenmiş olurlar. Ama yüz çevirirlerse, işin onlara tebliğden ibarettir. Allah, kullarındaki Esması’nın sonucu olarak da Basiyr’dir(değerledirendir) (Kur’an Çözümü; 3; 20)

“Düşünce biçimini değiştir; hayatın değişsin” kavramı tam da Sünnetullah sistemindeki bu anlayışı ifade ediyor.

Sistemi OKU; Muhammed Mustafa SAV’ı İKRA et!

TESLİMİYET tam da 7 vechinde…

Rahman ve Rahim arasında DENGE sağlamak için KANAL-I MUHAMMEDİYE bilincinde HİÇLİĞİN mertebesine varmak dileğiyle…

En güzele emanet olun, hayırlardan hayrın kolaylıkla gelmesini temenni ederim.

Sevgiler,

Güçlü Metin