Hakkımda

Hayatın anlamını sorgularken kendi içimize yolculuk ederiz. 
Bu keyifli yolculuk esnasında karşılaştığımız kişi ‘tanıdığımız’ kişi değildir. Davranışları, tavırları, düşünceleri ‘ben’ dediğimiz kişiden oldukça uzaktır. 
Ben de Güçlü Metin olarak kendi yolculuğumda rehber olarak astroloji ilmini seçtim. 14 yıldır katıldığım seminerler, okuduğum kitaplar, aldığım eğitimler bana ‘ben’i anlattı. İçsel Dünya’ma yaptığım tüm bu yolculuklar esnasında yaşadığımız hayatı unutmayarak İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden dereceli olarak mezun oldum. Pek çok halkla ilişkiler ve reklam ajansında başarılı projelere imza attım. Temel ve ileri seviye  astroloji eğitimleri alarak başarıyla mezun oldum. İlerleyen süreçte araştırmalarım sonucu yazdığım astroloji makaleleri, günlük astroloji yorumlarım 'Güçlü Metin'le Astroloji' sitemde yayınlanırken aynı zamanda Sayın Ahmed Hulusi'nin 'Okyanusum' sitesinde halen Astroloji Köşe Yazarı olarak paylaşımlarıma devam ediyorum. Her Perşembe saat 13.00’de Karadeniz Fm’de ‘Müge’nin Oltası’ Programında Astroloji Ve Tasavvuf üzerine sohbet ettiğimiz radyo yayınım halen devam ediyor. Astroloji ve Tasavvufu bir araya getirmek için halen okuma, araştırma ve eğitimlerim devam ediyor. 
Son olarak; 'Spiritüel Yaşam Koçluğu' eğitimi ile ruhsal rehber gözüyle oluşturduğum kuantum düzlemde değerlendirmeleri; astrolojik analiz, danışmanlık ve yorumlarıma entegre ettim. Çünkü, göklerin ilahi bilgisini insan ruhunun gelişimi için kullanmak gerekiyor. Bunun için her daim bir ‘öğrenci’ olarak kendimi tanımlıyorum. Nefes aldığım her gün yeni bir şey daha öğrendiğim için şükür ediyorum. 
Tekamül süreçleri, rüyalar, ruhun derinlikleri ve ihtiyaçlarının tespiti harita analizinde öncelikli olarak değer verdiğim konular. Psikolojik olarak ruhu tanımlayarak ihtiyaçlarını belirleyebilirsek insanlara fayda sağlayabileceğimizi düşünüyorum. Çünkü bizler ‘et-kemik’ varlıklar değiliz. Bu hayata gelişimizin sebepleri, çözmemiz gereken sorunlar, karma olarak getirdiğimiz yükler mevcut. Şahsım adına ‘zamanın kalitesi’ni bildirmenin yanında ‘ruhun kalitesi’ni arttırmak gerektiğini düşünüyorum. 
İnsan ruhun hangi noktalarda takıldığını anlarsa(!)-keza astroloğun görevi burada başlar- haritasını aşabilir. 
İşte tam da bu’dur amacım: Astrolojik haritamızı aşmak yada başka bir deyişle aydınlık taraflarını deneyimleyerek Dünya hayatı üzerinde Cennet’i yaşayabilmek...
Hepinizi en güzele emanet ediyor, hayırlardan hayrın kolaylıkla gelmesini temenni ediyorum.

İletişim ve danışmanlık için:
guclumetinleastroloji@gmail.com 
0532 511 71 66

İçten saygı ve sevgilerimle,

Güçlü Metin