12 Aralık 2015 Cumartesi

YENİAY YAY’DA:DÜĞÜN ve CENAZE


Yeniay zamanları karanlık bir gecenin sonundaki ışık misali hayatlarımıza taze enerjiler getirir. Yay Burcu’nda gerçekleşen yeniay etkisiyle BİLİYORUM anlayışından İDRAK ediyorum BİLİNCİNE hareket edeceğiz.

Nice zaman geçti nice aydınlık, karanlık dehlizlerin içinde kendi yolumuzda ışığın ışığında yıkandık. Evrensel gerçeğin sessiz ama bir o kadar çığlık çığlığa bağıran “BEN BURDAYIM” nidalarıyla AŞK’la geldiğimiz her sessizliğin sesli notasında OL’AN’ı yudumladık kana kana… İşte tam böyle bir zamanda RAHMAN ve RAHİM birleşti… Elif, Lam, Mim…

Dediler ki: “Ey babamız, biz Onun hayrını istediğimiz halde neden Yusuf hakkında bize güvenmiyorsun!” (Kur’an Çözümü; Yusuf Suresi; 11)

Düğün ve Cenaze kadar bir mesafe hayat Sen Nerdesin?

Aç gözlerini öz varlığına SELAM et… Yola devam…

Yeniay Yay Burcu’nda gerçekleştiğinden DEĞİŞKEN nitelikte olayların gerçekleşmesi olasılık dahilindedir. Rezzak kadar rızkın; Muğni kadar orjinalliğin olacak hazır mısın?

Yurtdışı, yabancılar ve yabancı kültürden kişiler, eğitim, yayıncılık ve medya alanında değişimler meydana gelebilir.

Ateş Elementi taşıyan bir burç olması sebebiyle bu değişimlerin yakıcı, keskin ve ani olması beklenebilir.

Yeniay Anı haritasında Balık Burcu yükseliyor. “Düğün ve Cenaze” tadında olaylara şahit olabiliriz. Zira kayıp, dağınık, belirsiz, gerçekliği konusunda tartışma yaratacak durumlar yaşanabilir.

10.evde gerçekleşen bir yeniay olması olayların toplum önünde görünür olması durumunu ortaya çıkartacaktır. Yükselen yöneticisi ve yeniay yöneticisi Jüpiter gezegeni Başak Burcu’nda yerleşerek rahat etmediği bir burçta hareket etmesi şanssız, talihsiz bazı olayların hem bireysel hem toplumsal düzlemde yaşanacağını gösteriyor.

Adaletin keskin kılıcı bu dönemde sarsılabilir!

Bireysel hayatlarımızda hem düşünce hem fikir hem anlayış anlamında DÖNÜŞÜM sürecine giriyoruz. Bu etkileşim ruhsal enerji kapılarının Kuddüs kuvvesiyle bizleri arındırması Nur’ul Ala Nur ilmiyle temizlemesi suretiyle kendisini açığa çıkartacaktır.

Uluslararası ilişkiler ve diplomasiyi ilgilendiren konularda sıradışı gelişmeler yaşanabilir. Toplumsal huzursuzluk, fanatik eğilim ve davranışlar sonucu ortaya çıkabilir.

Düğün ve Cenaze kadar kısacık ömrümüzde anlamsız ötekileştirmelere kaymadan BİRLİK bilincine yönelmek en doğrusu olacaktır.

Kalbin merkezine yolculuk aklın tüm nefis katmalarını aşmakla gerçekleşecektir.

“Yusuf… Yüz çevir bundan(bu olanları unut)…(Kadın!) sen de suçun için bağışlanma dile… Muhakkak ki sen büyük bir yanlış yaptın.” (Kur’an Çözümü; Yusuf Suresi; 29)

Jüpiter bolluk ve bereket kapılarını sonuna kadar açacaktır “Estağfurullah” diyene UNUTMA!

Fikir ayrılıkları yaşanacak bu dönemde BİRLİĞİN tek gerçek olduğu bir DÜNYA’ya MERHABA demek için; barış ve huzurun mutlak Hz. İNSAN’a yakışan davranış olduğunu idrak edelim…

Rahman ve Rahim arasında DENGE sağlamak için KANAL-I MUHAMMEDİYE bilincinde HİÇLİĞİN mertebesine varmak dileğiyle…

En güzele emanet olun, hayırlardan hayrın kolaylıkla gelmesini temenni ederim.

Sevgiler,

Güçlü Metin