14 Ağustos 2015 Cuma

YENİAY ASLAN’DA: RENGARENK


Rengarenk bir aşk dokunur gönül teline

Sevmek ya da sevmek seçmek ne haddime

Yolum yok,

Tek gerçek kendime yol olmak,

Rengarenk bir yol istiyorum,

Her adımda aşka yürümek, aşka doymak ve AŞK OLMAK!

Yeniay enerjisi 17.53’ten Aslan Burcu’nda gerçekleşiyor. Aslan Burcu’nda Nur-ul Ala Nur kuvvesiyle muazzam bir ilim, bilgi ve idrak şuuru açığa çıkacaktır. Detaylara geçmeden önce herkesin kendi bireysel dünyasında karmaşadan uzak bir şekilde RENGARENK bir yol çizmesi gerekiyor. Derinleşmek, en gerçek duygularla yüzleşerek karanlığı aydınlığa çevirmek ASLAN YENİAY’ın görevleri arasında yer alıyor.

Yeniay An haritasını incelediğimizde Oğlak Burcu’nun yükseldiğini görüyoruz. Ciddi, soğuk, mesafeli, dünyevi olan değerlere düşkün ve sorumluluk bilinci içerisinde davranmak gerekliliğine vurgu yapılıyor. Yükselen derecesinde yerleşen Pluton gezegeni DÖNÜŞÜM, TEKAMÜL, GERİ DÖNÜŞÜMSÜZ SONLANMALARIN yaşanacağı bir döneme işaret ediyor. Zira bu dönemde başlayan konu kalıcı; biten konular sonsuza kadar bitmiş olacaktır. Satürn hedeflerimiz konusunda yarım kalan işleri bitirmek, tamamlamak ve sonlandırmak için yoğun bir baskı oluşturacaktır. Depresyon, obsesyon ve takıntı gibi psikolojik kökenli sorunlara karşı temkinli olmakta fayda vardır.

HAYIR KONUŞMAK, HAYIR SÖYLEMEK ÇOK ÖNEMLİ zira İsra Suresi 53.ayet der ki;

Kullarıma de ki; en güzeli ne ise onu söylesinler! Muhakkak ki şeytan (nefs = bilinç = bedensellik kabulü vehmi) aralarına fit sokar... Muhakkak ki şeytan, insan için apaçık bir düşmandır!

Bu yeniay döneminde düşüncelerimiz, söylemlerimiz ve davranışlarımız arasında ciddi bir bağlantı olacaktır. Ağzımızdan çıkan herşey gerçek olacaktır! Fitne, bozgunculuk, dedikodu vs… gibi durumlar çoğalabilir. Bu konuya özellikle dikkat etmekte ciddi şekilde fayda var.

Yeniay kriz ve dönüşümleri gösteren 8.evde gerçekleşiyor. Metafizik ve ruhsal konularda KADERSEL temaların yaşanabilir. Bazı sonlanmalar acı verici olsa da ilerleyen süreçte hayrımıza olacak bir şekilde ilerleyecektir. İlişki, evlilik ve ortaklık konularında aldanma, aldatılma, iftiraya uğrama söz konusu olabilir. Borçlanma ya da kredi alımında temkini elden bırakmadan hareket etmek doğru olacaktır.

Venüs’le kavuşum yapacak bir Yeniay olması kulağa hoş gelse dahi abartılı harcama, gösteriş yapma ya da kendisine uygun olmayan tavır, tutum, davranışlar içerisine girmeye sebep olabilir. Egosal tatmine yönelik davranışlar sergilenebilir. Geçmişte ayrıldığınız ya da uyum sağlamakta güçlük çekeceğiniz hatta sonrasında pişmanlık duyacağınız ilişkilere adım atabilirsiniz. Bu dönem YENİ İLİŞKİLER açısından çok uygun değil. Bir süre birbirinizi tanımak daha uygun olacaktır. İstenmeyen hamilelik, seksüel bazı tacizler, cinsel yolla bulaşan rahatsılıklar ya da benzeri durumlar bu evrede(15-20 gün) sıkıntı yaratabilir. Ayrıca, estetik operasyon hatta saç kesimi dahil uygun bir dönemde değiliz.

Ülke haritası medya, iletişim, haberleşme, eğitim, popüler kişilerle ilgili konuların çok konuşulacağına işaret ediyor. Neptünyen etki altında olduğundan bahsettiğimiz konularda dağılma, skandal, bilinmeyen konular açığa çıkabilir, kayıplar yaşanabilir. Parasal konularda temkinli, yatırım yapacak kişilerin aşırı riskli konularda dikkatli olmalarında fayda var. Halkı tehdit eden, karmaşaya sebep olacak olaylar yaşanabilir. Zira Jüpiter sebebiyle terör, saldırı ve şiddet olaylarında artış gözüküyor. Tanınmış, ünlü ve lider konumunda olan kişilere saldırı, suikast düzenlenebilir. Siyasi lider ve yönetici konumunda olan kişilerin hayatlarında ciddi dönüşüm, değişimler meydana gelebilir.

Elbette en doğrusunu Allah bilir!

Fikir ayrılıkları yaşanacak bu dönemde BİRLİĞİN tek gerçek olduğu bir DÜNYA’ya MERHABA demek için; barış ve huzurun mutlak Hz. İNSAN’a yakışan davranış olduğunu idrak edelim…

Rahman ve Rahim arasında DENGE sağlamak için KANAL-I MUHAMMEDİYE bilincinde HİÇLİĞİN mertebesine varmak dileğiyle…

En güzele emanet olun, hayırlardan hayrın kolaylıkla gelmesini temenni ederim.

Sevgiler,

Güçlü Metin