6 Nisan 2014 Pazar

BELADAN DUAYA SIĞINMA ZAMANI


Ay Yengeç Burcu’nda hareket ediyor… Kökler, atalar, aile ve geleneklerin vurgu kazanacağı etkiler var. Zira Yengeç kollektif bilinçaltından gelen genetik miraslarla ciddi şekilde etkilidir. Duygusal reaksiyonları atalarımızdan getirdiğimiz genetik duygusal birikimle dışa vururuz. Güvenlik, emniyet, vatan, millet bütünlüğü önem kazanır. Kadınları temsil eden Ay etkisinin değişkenliği sebebiyle ‘duygusal ve hormonel’ değişimler ağırlık kazanır. Ülkemiz topraklarında şehit olmuş, yaşamış tüm atalarımız adına dua edebilir, onların koruyucu enerjilerini üzerimizde hissedebiliriz. Toplumsal yardımlaşma için uygun etkiler vardır. Anne, kadın temaları ağırlık kazanacaktır. Aşırı yemeye düşkünlük kilo problemlerine sebebiyet verebilir. Mide rahatsızlıklarına karşı temkinli olun.

Ay/Venüs 120’lik açısı ilişkiler konusunda olumlu etkiler veriyor. Karşımızdaki kişilerle olan ilişkilerimizde uyum, denge ve ahenk duyguları çok yükselecektir. Yengeç/Balık aksı ailemizle olan ilişkilerimizde ciddi bir ŞİFA enerjisini açığa çıkartacaktır. Atalarımızla bir ve bütün olduğumuzu tüm kalbimizle hissediyor olacağımız. Eşimiz yada sevgilimizle sosyalleşerek sevgi, aşk ve muhabbetimizi arttırabiliriz. Rabbin Vedud ve Kuddus kuvveleri aşikar olacaktır.

Ay/Neptün 120’lik açısı RAB KAPILARI’nı sonuna kadar açacaktır. Nefesiniz HU olacak, dualarınız ALLAH’a aracısız, perdesiz bir şekilde miraç olacaktır. Elinizi, kalbinizi ve duygularınızı açın yaradan Allah’ın sınırsız Ganiyy Rahmeti’ne… Fettah esması Ganiyy rahmetiyle yağmur damlası misali yağsın üzerinize… Yengeç/Balık aksındaki bu açılanma RAUF bir kalple MERHAMET eden OL’an kula MERHAMET edileceğini açıkça göstermektedir. Sen yok, Ben yok, Gayrı yok!

“Rauf olan Rabb’in adıyla kulluğumun gereği bilmeden yada bilerek yapmış olduğum nefsani acizliğimden gelen hatalarım için GAFFAR olan rahmetinin kuvvesiyle bütünün ve kendim adına AF dilerim” diyerek dua, niyaz ve dilekte bulanabiliriz.

Gökyüzü bizleri zor günlerin beklediği bir zaman dilimine giriyor. Rabb’imizden İYİLİK, GÜZELLİK, SEVGİ ve BAĞIŞLANMA dilemek gerekiyor. Şeffaflaşma, arınma evreleri kolay değildir… Bu evrelere mutlaka korunarak, dua ederek, Rabb’e sığınarak ve tabiî ki; KENDİMİZİ TANIYARAK girmeliyiz. Kendimizle YÜZLEŞME zamanı(!) Bugün hepimiz kendimize dürüst olalım, hatalarımızı ve doğrularımızı masaya yatıralım. Düşünelim(!) Sonra da; bir KARAR verelim, ANLAYIŞLI olmaya bir adım daha atalım…

İHLAS üzere yaşamak, Rab’le bir ve bütün olabilmek bize belaların teğet geçmesine sebep olur. Çünkü, o zaman iyi yada kötü kalmaz her yanımızda Rabb’i görür, RAZİYE makamı gereği RAZI oluruz İNŞAALLAH… Aşağıdaki dua bununla ilgili değerli bir BELALARDAN MUHAFAZA duasıdır, değerlendirebilenlerden olalım Biiznillah…

"Allâhümme inniy eûzü Bike minel keseli vel heremi vel me'semi vel mağremi ve min fitnetil kabri ve azâbil kabri ve min fitnetin nâri ve 'azâbin nâri ve min şerri fitnetil ğinâ ve eûzü Bike min fitnetil fakri ve eûzü Bike min fitnetil mesiyhid deccâl... Allâhümme eğsil 'anniy hatâyâye bimâisselci velberedi ve nakkı kalbiy minel hatâyâ kemâ nekkaytes sevbel ebyada mineddeyni ve bâid beyniy ve beyne hatâyâye kemâ bâ'adte beynel maşrikı vel mağrib"

Anlamı:

Allâh'ım, tembellikten, bunamadan, günahtan (bedene tâbi olma bilincinden), ödleklikten/borçtan, kabir fitnesinden, kabir azabından, nâr (ateş) boyutunun fitnesinden, nâr'ın azabından, zenginlik imtihanının şerrinden, B mânâsınca, sana sığınırım... Fakirlik imtihanından sana sığınırım... Mesih Deccal'in fitnesinden (imtihanından) sana sığınırım... Allâh'ım (kendimi beden kabul etme hatam dolayısıyla olan) günahlarımın kirini (el değmemiş) kar suyu ve dolu ile yıka... Beyaz elbiseyi kirlerden pakladığın gibi, kalbimi günahlardan (beden kabul etme hatasından) arındır... Benimle, hatamdan kaynaklanan günahlarımın arasını doğu ile batı kadar uzak eyle

En güzele emanet olun, hayırlardan hayrın kolaylıkla gelmesini temenni ederim.

Sevgiler,

Güçlü Metin


 

‘Dua ve Zikir’ hakkında detaylı bilgi için:
http://www.ahmedhulusi.org/kitap/duavezikir/