3 Mart 2014 Pazartesi

İSTEDİĞİN HERŞEY İÇİN HAREKETE GEÇ!

Ay Koç Burcu’nda hareket ediyor… Hareket, enerji, bolluk ve bereket enerjisini hayat alanımıza çekeriz. Motivasyon çok yükselir. Cesaret gerektiren, harekete geçmek istediğimiz her türlü duruma başlamak için uygun etkiler mevcuttur. Yaşam enerjisi tüm hareketlerimize yansır. Aşırı duygusal reaksiyon vermekten çekinmek gerekir. Çünkü bu evrede çocuksu bir patavatsızlık, düşünmeden harekete geçme durumları görülebilir. Kırıcı ve patavatsız davranışlardan uzak durmak yerinde olur. Egzersiz ve spor yapmak için uygun etkiler vardır. Kafa, beyin, yüz, gözler hassasiyet kazanır. Kahve ve tatlı şeylerden uzak durmakta fayda vardır.
 
Ay/Jüpiter 90’lık açısı abartılı ve kibirli davranışlara sebep olabilir. Fikirlerde fanatizm etkisi görülebilir. Fikirlerimizi dogmatik bir biçimde karşımızdaki kişilere anlatmaya çalışabiliriz. Bu da sorun ve sürtüşmelere sebep olabilir. Dini, felsefi görüş ayrılıkları ortaya çıkabilir. Koç-Yengeç aksı ailevi sorunların yanı sıra etnik köken ve gruplar arasında sürtüşmeler ortaya çıkacağını anlatıyor. Burada dengeleme vazifesi görmek oldukça önemlidir. Fikirlerimizi baskıcı bir tutumla aktarmak yerine EMPATİK bir yaklaşımla aktarabiliriz. Doğru bildiğimiz yanlışları değiştirebiliriz. Mücadele her daim TAMAMLANMA etkisi taşır. Tamamlanma ise BİRLİK ve BERABERLİK hissini ortaya çıkartır. ‘Çek kendini aradan görünsün YARADAN’ misali BEN zannımızı aradan kaldırırsak geriye kalan ÖZ gerçekliğimiz olur.
 
Ay/Uranüs kavuşum enerjisi anlık sinir ve öfke nöbetlerine sebep olabilir. Bir karar almadan önce enine boyuna düşünmenizi öneririm. Halim ve Vedud esmalarını çekmek belli bir dengelenme getirecektir.
 
Ay/Pluton 90’lık açısı güç çekişmesi, zorbalık ve karanlık yönümüzün ortaya çıkmasına sebep olabilir. Psikolojik baskılanma hissedebiliriz. Kimseyle tartışmaya girmenizi önermiyorum. Zorlayan bir etkileşim söz konusu… Bu etkileşim ruhsal anlamda beğenmediğimiz yönlerimizi ortadan kaldırmak, hoşumuza gitmeyen bir durumu sonlandırmak ve bitirmek için kullanabiliriz. Koç-Oğlak aksı yönetici ve otorite konumunda kişilerin çekişmesi olarak değerlendirebiliriz. Ebeveyin yada patronunuz üzerinizde zorluk, baskı yaratacak davranışlar sergileyebilir.
 
Güneş/Pluton 60’lık açısı güçlü ve otoriter bir yapı sergilemeye muktedir olduğumuzu anlatıyor. Üstlerimizle gerilim yaşasak dahi bizi destekleyen bir gücün varlığını üzerimizde hissediyor olacağız. Duygusal zorlanmayla gelen muazzam bir GÜÇ hali verecektir bu etkileşim. Oğlak-Balık aksı derin sezgisel bilginin fiziksel alemde somut şekilde dönüşerek görünür hale geleceğini anlatıyor. Üstlerden destek görebilir, güçlü kişilerin yardımını alabilirsiniz.
 
Ay/Merkür 60’lık açısı iletişim konularında olumlu etkiler verecektir. İletişim, yazışma, sözlü ve yazılı her türlü anlaşmada uyum ve ahenk verecektir. Koç-Kova aksı akıllı bir başlangıç yapacak cesareti verecektir.
 
En güzele emanet olun, hayırlardan hayrın kolaylıkla gelmesini temenni ederim.
 
Sevgiler,
Güçlü Metin