3 Kasım 2013 Pazar

3 KASIM GÜNEŞ TUTULMASI RUHSAL&TÜRKİYE&BURÇLARA GÖRE ETKİLERİ

Herkese Merhaba… Uzun süredir beklenen Güneş Tutulması makalem nihayet sizlerle… Öncelikle; Güneş’in temsil ettiği konular üzerinden başlayarak ‘Tutulan’ bir Güneş’in etkilerini anlatmak çok doğru olacaktır.

Güneş, nefes olarak içimize çektiğimiz ruh’un kendisidir. En Öz’de biz dediğimiz kimlik ve birey duygularımızın yapılanmasına sebep olan ASLOLAN BEN’in kendisidir. Yüce Rab ‘insanları yaratırken herkese kendi ruhundan üflediğini’ söylemiştir. Bu taraftan bile konuya yaklaşmak Güneş’in önemini birkez daha vurgulamıştır. İlahi İrade-Ruh-Nefes üçlemesi konuyu tüm gerçekliğiyle ortaya koymaktadır. Öte yandan, Ruh’un Ölüm zamanı geldiğinde Nefes’in kesilmesi ve dahi HU kelamı gereği sonsuz Berzah Alemi’nde kalan yaşamını geçireceği gerçeğini hepimiz biliriz.

Ruh(Güneş) aracılığıyla İDRAK geliştiririz. İdrak dediğimiz NUR’UL NUR’UN aydınlık enerjisi hangi ilme vakıf olmaya başlarsa O’nun karakterinde bir oluşum şekillendirmeye başlayacaktır. Tam bu esnada zihinsel İDRAK ve BİLİNÇ düzeyimiz istikametinde beyinden çıkan dalga boyları aracılığıyla O’ndan O’na bağlantı kurarak bir nevi HALEF’lik gerçeğini yerine getirerek O yani Tanrı Parçacığı yani O olmayı deneyimleriz. Kimimiz Kahhar olur ‘kahreder’ kimisi Vedud olur ‘sever’ kimisi ise ALİM olur ‘seyreyler alemi’! İşte Aslolan Güneş bu derece önemlidir.

Güneş sizin en öz varlığınız, gerçeğinizdir. Astrolojik haritalarda tüm gezegen birimleri bu Güneş(RUH) realitesini yani evren içre evren olan alemlerin Rabbi’nin parçacığı olan yaratılmışların en üstün seviyesinde olan varlıklardan(!) olan İNSAN gerçeğini ortaya koyar. Birine baktığınızda gördüğünüz O’nun kabuğu, ÖZ’de gördüğünüz gerçekse SOM KRİSTAL IŞIK’tır. Yani Allah’ın NUR’UL NUR aydınlığıdır. Tam bu noktada; Güneş(Ruh)Tutulması tekamül eden kalbin ışığı olan Nur Işığı’nın bir süreliğine ‘SİL’ tuşuna basılmış bir makine misali geçmiş, şimdi ve yarın ‘O’ nun varlığıyla ortaya çıkmasına mani olur. Som gerçeklik kapıları ruhta biriktirilmiş Ne Varsa ‘OİDRAK ölçüsünde davranmaya başlar.

İnsan yürüyen Kuran’dır misali tüm Ayetleri, tüm Cüzleri, tüm Sureleri açığa çıkar. Kimisinin Ruh Tutulması Bakara Suresi’nin gerçeğini ortaya çıkartır Secde eder, kimisi Fatiha olur Kuran’ı anlar, kimisi Meryem Suresi gerçeğiyle anne olur, baba olur yada kimisi Maun Suresi misali vicdanlı Mümin’den münafığa dönüşmüş halini seyreyler… Neyse O olur herkes GÜNEŞ TUTULMASI sırasında. Beyin kanalları eldeki verileri sizin gerçekliğinizi sahneleyerek ortaya koyar. Ne ektiysek O’dur elde kalan(!)

3 Kasım Güneş Tutulması etkisi zihinlerde gerçek eylediğimiz Kahhar esmasının açığa çıkacağına işaret ediyor. İlahi İrade, İsmi Azam gerçekliğini göklerden yeryüzüne indirirek bizleri Ba’s ederek uyuduğumuz kabus aleminden sarsarak uyandıracak. Kahhar esmasının Vedud esmasıyla sevgiye dönüştürülmesi zorunlu kılınacaktır.

Sembolizma açısından bakıldığında Güneş(eril) Ay(dişil) enerjiyle hemhal olması Yeniden Doğum enerjisinin sancılı, karanlığından yeni doğan bir bebek misali ruhumuzu ortaya çıkartacağımızı gösteriyor. Bilincin ölümünün gerçekleşeceği zamanlara giriyoruz. Şeffaf ve saydam olan yüksek bilincin ışığıyla aydınlanarak karanlık semaları aydınlığın şifalı yeşil ışığıyla boyuyacağız. Her güzel günün gecesinin karanlık olması, her doğumun sancılı olması misali bu Güneş Tutulması, Ruhun Yeniden Bedenlenerek Yeniden Esmasıyla Hayat bularak Ba’s olması olarak deneyimlenecek. Bu tutulma bizleri kabrin içinde yalnız bırakarak Ben dediğimiz zan perdeleriyle karşılaştıracak. Acı esas olacak; akrepler, yılanlar ve çıyanlar çürüyen bedenlerimizi yiyecek. Sonunda acı çekerek acının olmadığını deneyimleyeceğiz. Berzah Alemi’nde gerçekleri görüp yarattığımız Cennet’e yada Cehennem’e doğru YENİ DÜNYA düzeninde NEFES alıyor olacağız.

TUTULMANIN ÜLKEMİZ AÇISINDAN ETKİLERİ

Tutulma Anı ülke saatimizle 14.51’de olacaktır. An haritasına çıkartarak incelediğimiz ASC’de Balık Burcu’nu görmekteyiz. Güneş ve Ay Akrep Burcu’nda yerleştiğinden SU enerjisinin yoğun olarak yaşanacağı bir gerçeklik serisini deneyimleyeceğiz.

Güneş/Ay/Satürn tam olarak 8.evde tutuluyor olacağından burada KRİZ deneyimleri yaşanacak demektir. Tüm bu etkiler genel bağlamda ÖLÜM ve ÇÜRÜME enerjisini ortaya çıkartacaktır. Kredi, alacak, borçlar, ölümler, kitlesel felaketler, devlet ve erk figürlerinin hastalanması yada kaybedilmesi, ulusal savaşlar, salgınlar, yer altı felaketleri, mafyalar ve suç örgütlerinin durumlarının tüm KARANLIK ENERJİ’leriyle ortaya çıkacağını açıkça gösteriyor.

ASC dispozitör’ün 5.evde yerleşmesi ve 8.evden uyumlu akış içerisinde olması ilk bakışta olumlu yorumlanabilir. Oysa ki; kirli bir 5.ev mevzusu ortaya çıkacaktır. Çocuk(5.ev) pornosu(8.ev) yada çocuk(5.ev) katliamları, cinayetleri(5.ev) haberlerini çok fazla işitebiliriz. Öte yandan; aşırı etnik grupların, fanatik kişilerin aleni bir şekilde ortaya çıkması beklenmelidir. Bankacılık sistemi, borç, alacaklarla alakalı mafya cinayetleri gündemde olacağı gibi tüm gizli saklı ilerleyen konular ortaya çıkacaktır.

KAHHAR esmasının ağırlıklı olarak yaşanacağı bir tutulma enerjisi söz konusu. İktidar ve erk sahiplerinin oldukça güçlü olduğunu söylemek gerekir. Güç ve iktidar sahipleri oldukça baskın ve otoriter bir yapı sergileyecekler. Aynı zamanda polis, memur ve devlet güçleri tarafından destekleneceklerdir. Din ve ideolojiler gündemde olacaktır. Farklı etnik grupların gizli çalışmaları gün yüzüne çıkarak bölünmeye sebebiyet verecektir. Yabancı ülkeler Türkiye sınırları içerisinde çok fazla söz sahibi olmaya başlayacaklar.

Bu tutulma tek kelimeyle: ÖLÜM temasını gözler önüne seriyor. Bilincin karanlık nefsani kısımlarını yok ettiğimiz KAHHAR esmasından VEDUD esmasına geçebildiğimiz ölçüde etkileri doğru şekilde deneyimliyor olacağız. Tutulma derecesinde Güneş, 11 derece Akrep’te ‘Merkür’ tadında bir etkiyle kendini ortaya koyacağını gösteriyor. Merkür iletişim, ticari anlaşmalar, sözleşmeler ve ortaklıklar ile doğrudan ilgilidir. Merkür Akrep Burcu’nda ve 8.evde yerleştiğinde gizli kalan anlaşmalar, gizli ilişkiler ve arkası bir sürü aldatmaca, cinayet ve kirli iş dolu durumun aleni şekilde ortaya çıkacağını gösteriyor. Bir ‘Susurluk Skandalı’ daha yaşamamız olasıdır(!)

Ayrıca Venüs ve Balık’ın derecesinde olan tutulma sebebiyle dağılma, kurban olma ve teslimiyet etkisi söz konusu. Aslında tüm bu etkiler karma ve tekamül yolculuğumuzda bir film senaryosu misali yaşamamız gereken gerçekler. Kızmak, sinirlenmek, suçlamak bu enerjilere haksızlık olacaktır. ‘Yaratılanı severim Yaratan’dan ötürü’ diyerek her olanı AFFETMEK(!) Rabb’in bizlerden istediğidir. Allah her kulunu her şeye rağmen AF edebiliyorsa bizde tekamül ve farkındalığımız ölçüsünde bunu İDRAK edebilmeliyiz. Kitlesel büyük felaketler yaşanacak ve salgınlar meydana gelecektir. Herşey aslına rücu edecektir.

TUTULMANIN BURÇLARA GÖRE ETKİLERİ 
(Yükselen-Öz-Ay Burcunuza Göre Okuyunuz)

Koç Burcu: Borç, alacak, vergi, kredi, miras ve eşinizin maddi kaynaklarıyla alakalı önemli gelişmeler yaşanabilir. Beklenmeyen yerlerden para geliri sağlayabilirsiniz. Çalışma koşulları, yoğunluk sonucu kronik sağlık problemleri oluşabilir. İş ortamında çalışma arkadaşlarınızla sorunlar yaşayabilirsiniz. İlişkinizle alakalı üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirmeniz gerekecek. Eğer bitmesi gereken bir ortaklık, ilişki varsa Merkür Rx fırsat bilerek 15 Kasım sonrasını beklemeniz iyi olur. Yabancılar, uluslararası ticaret, yüksekeğitim konularında olumlu etkiler söz konusu.

Boğa Burcu: Ortaklar, eşiniz ve dışarıya yansıttığınız ruh halinizde güzel gelişmeler yaşanabilir. Finansal gelirlerinizde uyumlu etkilerin mevcut olması sizleri mutlu edecektir. Eğitim, öğretim ve yeni fikirler karşınıza çıkabilir. Bunları değerlendirmeye alabilirsiniz. Fakat mutlaka ince eleyip sık dokuyun. Çocuklarla ilgili ufak tefek sıkıntılar çıkabilir. Borsa, kumar gibi konulardan uzak durun. Risk almaktan kaçınmanızı öneririm.

İkizler Burcu: İş ortamınızla alakalı, günlük çalışma ve rutin koşuların olumlu yönde iyileşmesine şahit olacaksınız. Uzun süredir devam eden bir sağlık probleminiz varsa şifalanma yaşanabilir. Çalışma ortamınızı değiştirebilir, yeni bir işe başlayabilirsiniz. İkili ilişkilerde olumlu gelişmeler yaşanacaktır. Farklı kültürden biriyle ciddi bir ilişki yada ortaklığa girişebilirsiniz. Aileyle ilgili tartışmalar gündeme gelebilir. Evinizle yada çektiğiniz bir krediyle alakalı ufak tefek sorunlar yaşayabilirsiniz. Babanızla alakalı bir sağlık sorunu yaşanabilir.

Yengeç Burcu: Uzun süredir aradığınız romantizmi size yaşatacak anlayışlı biriyle karşılaşabilirsiniz. Süregelen bir ilişkinizde sorunlar yaşıyorsanız bunların netlik kazanarak iyi yada kötü sonuçlanacağını söyleyebiliriz. Çocuk sahibi olmak isteyen Yengeç’ler bu sene çocuk sahibi olabilecek etkiler mevcut. İnsanlarla iletişim kurarken sözleriniz yanlış anlaşılabilir. Buna DİKKAT etmenizi öneririm. İş ortamınızda iyicil etkiler söz konusu olacağından yöneticiniz ilgisini çekerek terfi edebilirsiniz.

Aslan Burcu: Ailenizle alakalı ciddi gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ebevynlerinizin aniden rahatsızlanması söz konusu olabilir. Ayrıca ev değişikliği yada ev satın alma kararı alacağınız gibi bunlarla ilgili finansal koşullar ortaya çıkabilir. Kardeşiniz varsa olumlu gelişmeler gündeme gelebilir. Çocuk sahibi olabilirler yada sizlere mutlu bir haber verebilirler. Çevrenizle uyumlu ilişkiler söz konusu. Maddi kazanımlar anlamında ani harcamalar gündeme gelebilir. Temkinli olmakta fayda var.

Başak Burcu: Zihinsel kabiliyetlerinizin yeni farkındalık boyutu kazanacağı etkilere sahip olacaksınız. Yakın çevreniz tamamen değişime uğrayabilir. Bambaşka bir düşünce yapısıyla kendinizi ve ruhunuzu dönüştürebilirsiniz. Ruhsal anlamda destekleneceğiniz bu dönemde hisleriniz güçlenecektir. Tekamül seviyenizde ilerleme yapma şansınız oldukça yüksektir. Kariyerle alakalı yada yakın çevrenizden iş teklifleri alabilirsiniz. Agresif ve kusur bulucu olmak bu teklifleri değerlendirmenizi engelleyebilir DİKKAT! Web sitesi ve internetle alakalı çalışmalar için olumlu gelişmeler yada yazarlığa başlamak istiyorsanız kağıdı, kalemi elinize alma zamanı(!) Genetik bir rahatsızlığınız varsa iyileşebilir. Evle ve aileyle alakalı sürpriz ama olumlu gelişmeler yaşanacaktır.

Terazi Burcu: Sahip olduğunuz maddi-manevi her konuyla ilgili olumlu gelişmeler yaşanacaktır. Miras, borç, kredi ve ortaklı mallarla alakalı aniden para kazancınız olabilir. Eş yada ortağınızın desteğini görebilirsiniz. Yeteneklerinizi kullanabileceğiniz alanlardan para kazanmanız mümkündür. Ruhsal ve fiziksel sağlık problemleri ortaya çıkabilir. Arkadaş ve kardeşlerinizden destek görebilir. Fikirlerinizle uyumlu enerjiler ortaya koyarak bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

Akrep Burcu: Uzun süredir sorumlulukları üzerine almak zorunda kalan Akrep’ler için hayatlarının rotasını kökten etkileyecek karar aşamaları yaşanacaktır. Bekarlar evlenebilir, evliler ayrılık kararı alabilirler. Ayrıca, maddi anlamda gelirlerinde artış sağlayacak bir işe başlayabilir. Fiziksel görünümlerinden, ruhsal görünümlerine kadar köklü değişim enerjileri yaşayacaklar. Akrepler için tüm geçmişi geride bırakarak yepyeni semalara özgürce uçma zamanı geldi.

Yay Burcu: Gizli saklı kalan konuların ortaya çıkacağı bir dönemden geçeceksiniz. Uzun süredir tedavi olduğunuz fiziksel yada ruhsal sıkıntılarınız varsa geride kalacaktır. Rüyalarınızı mutlaka DİKKAT içerisinde incelemenizi öneririm. Hayatınızda eş yada erkek figürlerinden destek görebilir yada İlahi İrade’nin yardımına mazhar olabilirsiniz. Yaptığınız iyi yada kötü her türlü şeyin karşılığını fazlasıyla alacaksınız. Evren sizlere en güzel hediyelerini sizin amelinize göre sunacaktır. Romantik bir ilişkiye başlayabilir, güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Oğlak Burcu: Kariyerden gelen kazançlar konusunda sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Terfi edebilir yada çok istediğiniz bir durumun gerçekleştiğine şahit olabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilir yada uzun süredir devam eden ilişkinizde evlilik kararı alabilirsiniz. Toplumsal statünüz ve insanların size bakışları geri dönüşü olmayan şekilde değişime uğrayacak. Uzun süredir çocuk sahibi olmakla ilgili sıkıntı yaşıyorsanız çocuk sahibi olabilir yada alternatif tedavi yöntemleriyle karşılaşabilirsiniz.

Kova Burcu: Kariyerinizle alakalı ÖNEMLİ gelişmeler yaşayacaksınız. Finansal sarsıntılar, serzenişlere çok fazla kulak asmayın derim. Çünkü kariyerinizi bambaşka bir noktaya yönlendirebilirsiniz. Fakat bu sizin için hayırlı olacaktır(!) Şikayet ettiğiniz finansal sorunların bu seçiminiz sonrası aklınıza gelmeyecek daha büyük kazançlar getireceğine emin olabilirsiniz. Elinizden çıkan, başarısız olduğunuz işlere çok fazla kafa yormayın(!) Tanınırlığınız artacak, insanlar tarafından popüler hale geleceksiniz.

Balık Burcu: Ben dediğiniz fikirsel kalıp ve inançlarınız değişime uğrayacak. Sahip olduğunuz yeteneklerin derinliğini kavrayabileceğiniz durumlar vuku bulacak. İkili ilişkilerinizde ani karar vererek evlenebilir yada ciddi bir ortaklığa adım atabilirsiniz. TEMKİNLİ OLUN! Acele etmeyin. Uzun süredir beklediğiniz hukuksal bir süreciniz varsa sonuca ulaşacaktır. Yüksek eğitim yada yabancı bir ülkeye gitmek istiyorsanız ani bir kararla bunu gerçekleştirebilirsiniz. Hayata bakışınız, felsefeniz KÖKTEN olumlu bir değişime uğrayacak. Hissedişler ve sezgiler artacaktır. İç sesiniz rehberiniz olmalı. İnsanların gözünde iyi izlenim bırakacağınız bir enerjiye sahip olacaksınız.

Sevgiler,
Güçlü Metin

Esma anlamlarıyla ilgili detaylı bilgi almak isterseniz:
http://www.ahmedhulusi.org/kuran/elesmaulhusna.htm