18 Ocak 2018 Perşembe

YENİAY OĞLAK'TA KENDİNE SAHİP ÇIKAN HAYATA SAHİP ÇIKAR

Yeniay etkileri taze ve yeni başlangıçları sembolize eder. Zira bu yeni enerji olayların, durumların filizlenmesi, şekil alması yönünde önemli gelişmeleri beraberinde getirir.

Uzun süredir içinde bulunduğumuz karmaşık, kaotik ve dar boğazın sonuna geldiğimiz etkiler altında olduğumuzu söyleyebilirim. Zira bu enerji HAKTAN HALKA inecek yoğun bir arınma, şifa ve yenilenme enerjisini beraberinde getirecektir.

Oğlak Burcu’nda gerçekleşen bu yeniay enerjisi kalıcı ve ani bazı gelişmeleri ortaya çıkartacaktır. Zira topraklanma etkisi gerçeklerin zemheri soğuyla yüzyüze gelmemizi sağlayarak şeffaf bir zeminde olayları değerlendirmemize sebep olacaktır.

Yeniay’ın gerçekleştiği AN haritasını incelemek gerekirse;

Yükselen derecesinde YAY BURCU yerleşmiş. Vicdan ve İnanç bu etkileşimin hayrını arttıracaktır. Vicdan, içinizde size seslenen Muhammedi sesi işitmektir. İyi insan olmak; insana yakışır davranmak tüm din ve toplumlarda eşittir. Kurallar bellidir. İşte vicdan tam bu noktada yüreğinize elini atarak size inancınız doğrultusunda bazı adımlar atmanız için yardımcı olur.

Yükselen derecesinin yöneticisi Jüpiter Akrep Burcu’nda ve 12.eve yerleşerek inanç ve vicdan dengesini hangi noktaya oturtmamız gerektiğine ışık tutuyor.
ALMADAN VERMEYİ,
BEKLENTİSİZ OLMAYI,
ÖFKEMİZİ YENMEYİ,
AFFETMEYİ,
YOLUNA TEVEKKÜL DUYGULARIYLA DEVAM ETMEYİ
ÖĞRENMEK GEREKİYOR.
Oku-mak; İNSANI, HAYCANI, DOĞAYI ve TÜM YARADILIŞI.

İNSAN önce kendini okuyarak başlamalı hayata,
Nefes nefes yaşamalı,
Çoşkulu olmalı,
SEVGİ’nin sonsuz iyileştirici olduğuna İMAN etmeli!

Geçmişten taşıdığınız tüm yükleri suya bırakın, gitsin. Fiziksel ve ruhsal düzlemde ağırlık yaratan her durum üzerinizde negatif etki yaratacağında arınma zamanı geldi.

Ya Kuddüs Ya Hayy Ya Halim

Yeniay Oğlak Burcu’nda 2.ev sonu 3.ev başlangıcında ortaya çıkarak. Maddi düzlemde harekete geçtiğimiz, sahip olduğumuz, cebimizde var olan tüm yetenekleri çevremizle paylaşma eğilimi yaratacaktır. Bu gücü hissedenler, paylaştıkça büyüyenler olacaktır.

Büyüme prensibi PAYLAŞMAK ve SORUMLULUK almaktır. Sorumluluğun ana teması yaşamak için mücadele vermektir. Yaşam mücadelesi insana yakışan bir hareketlilik kazandırır.  Bugüne kadar sorumlu hissettiğiniz konu, kişi ve durumları değiştirmek gerekebilir. Bu öylesine bir karar verme aşaması ortaya çıkartacaktır ki herkesin kendi ayakları üstünde ne kadar durabildiği, “sana ihtiyacım yok” nidalarının ne denli gereksiz bir çemkirme hali olduğu ayan beyan gözlerinizin önüne serilecektir.

Yıllardır birikim yaptığımız her şeyi pratik hayatta kullanma zamanı geldi. Ve biraz sorumluluk ve az bir kararlılık bunları sizin yararınıza işler hale getirecektir.

Elbette tüm bu söylemlerin kökeninde kolay olacak demiyorum. Zor olabilir, yorabilir, sıkabilir ama mutlaka size yeniden yapılanma şansı tanıyacak olayları beraberinde getirecektir.

Kolay olması sizin seçimlerinize bağlı olarak sorumluluk aldığınız konuların derinliğiyle doğru orantılı ortaya çıkacaktır. Çünkü 2.evdeki yeniay SAHİP OLDUKLARINIZ ve ÖZ DEĞERİNİZ arasındaki bağlantıyı ortaya çıkartacaktır.

Kendine sahip çıkan hayata sahip çıkar!

Bu nokta değerinizi bilmenin önemini yeterince vurguluyor. Maddesel değerin sadece dünyevi anlayışın bir parçası olarak geçici bazı durumları harekete geçirmesi tamamen bu anlayış çerçevesinde açığa çıkacaktır.

Satürn ve Venüs enerjisi böylesine yoğun bir etkileşim yaratırken bu enerjiyle maddesel ve fiziksel varlığınızı çoğaltmanız ziyadesiyle mümkündür.

İş değiştirmek ya da iş arıyorsanız iş bulmanız,
Maddi olarak yatırım yapmak,
Evlenmek ya da sürmeyen bir ilişkiyi sonlandırmak,
Fiziksel sağlığınızla ilgili harekete geçmek,
Olgunlaşmak için sorumluluk almanın büyümeye sebep olacağını anlamak gerekiyor.

Rahman ve Rahim arasında DENGE sağlamak için KANAL-I MUHAMMEDİYE bilincinde HİÇLİĞİN mertebesine varmak dileğiyle…

En güzele emanet olun,

Güçlü Metin

Astrolojik Danışmanlık ve İletişim
Tel: 05325117166
Mail: guclumetinleastroloji@gmail.com