25 Aralık 2017 Pazartesi

SATÜRN OĞLAK'TA: DEMİR LEBLEBİ

Satürn, pek çok okuduğunuz yazıda engelleyen, kısıtlayan, durduran, sabit tutan bir enerji olarak size anlatılıyor. Oysa şu saniye itibariyle Satürn’le ilgili kafanızdaki yanlış düşünce kalıbını sizinle birlikte farkındalıkla değiştirip, dönüştürmeye başlayacağız.

Satürn, BİLGE olmaktır.

Bilgelik, hayatın karşımıza çıkardığı olay, durum ve kişileri özümüzün aynası olarak görüp farkındalık geliştirmek suretiyle anlayışla karşılamaktır. Zira bu anlayış “akışta olmak” olarak nitelendirilir.

Akışta olmak, olayların seyrine müdahale etmeden izleyici konumda olmaktır.

Bilge kişiyi bir sinema seyircisi olarak düşünelim. Başımıza gelen tüm olayları ise; sinema ekranında izlediğimiz bir film olarak düşünelim.

Filmler; korku, dehşet, drama, duygusal, romantik, komedi vs… pek çok konuda olabilir.

Bazen vahşet ve savaş konulu bir film toplumsal bağlamda içinde bulunulan halk ve ülkenin kader karmasını paylaşmak şeklinde oluşabilir.

Örneğin; uçak kazasında tüm yolcuların aynı saatte, aynı bilet ve uçağa binerek toplu bir şekilde hayatlarını kaybetmesi gibi…

Tüm bu olaylardan yola çıkarak SATÜRN gezegeni KADER temasında kişinin anlayışını geliştiren olayların açığa çıkması için hayat planı içinde astrolojik haritalarımızı etkiler.

Kader ve Satürn gezegeni ilişkisinde tekamül eden RABB kuvvesine bakan ruhların aldığı etkiler İNSAN-I KAMİL olma yolunda bir dizi olayı beraberinde getirir.

Burada önemle altının çizilmesi gereken durum şu’dur ki; bazen ŞEKÜR kuvvesine bakan olaylarla ŞÜKREDİLECEK olaylarla sınava tabi tutuluruz. Bazen de HAMD ETMEK anlayışını geliştirmesi dolayısıyla HAMD ederiz fakat unutmayalım HAMD sadece ALLAH’a aittir. Bu ayrıca konuşulması gereken bir konudur. Ayrıca bir yazımda sizlerle paylaşırım!

Satürn uzun süredir Yay Burcu’nda hareket ederek inanç ve iman dengemizi sorgulattı. Dini kötüye kullanan kurum ya da kişilerin gerçek yüzleri ortaya çıktı. Ya da biz farkındalık düzeyinde VAHDET yani TEKLİK bilincini geliştirmek suretiyle olaylara bakış açımızı İMAN temelinde oluşturmamız gerektiğini anladık.

Şimdi ise;
Satürn Oğlak Burcu’nda seyrine başladı. 2,5 yıl kadar burada hareketine devam edecek.
Oğlak Burcu’nda yerleşen Satürn çok rahat bir konumda, kendi yöneticiliğinde olduğu için etkilerini ziyadesiyle yoğun, rahat ve kolaylıkla ortaya koyacaktır.
Satürn Oğlak Burcu’nda;
Hayatımızın sorumluluklarını ciddiyetle ele almamız,
Yaşamın bize verilen hediyelerini gülümseyerek açmamız,
Çalışmak, azmetmek ve sabırlı olmayı öğrenmemiz,
Hayata köklenmek,
Beklentilerimizi gerçekçi bir şekilde ortaya koymak noktasında bizleri sınayacaktır.

Hayatı yaşarken her daim BAST ve KABZ halleri içine düştüğümüz zamanlar olmuştur. Bu süreçlerde inancımıza sarılarak ruhu beslemek gereği hasıl olur.

BAST hali,  her şeyin gözümüze güzel gözüktüğü, hem ruhsal hem fiziksel olarak kendimizi çok mutlu hissettiğimiz anlardır. Tam bir İNŞİRAH halidir. Şükredecek olaylar ortaya çıkar. Şimdi burada 
ŞÜKÜR haline dikkat çekmek isterim. Zira insan her şey yolunda giderken tüm bunları size getiren sebepleri açığa çıkartan RABB’in den uzaklaşabilir.

Tam bu süreç SATÜRN’ün sınavıdır.

Kişi ŞÜKÜR vesilesi olacak durumlarda ALLAH’ı unutmadan hareket etmeyi, salat ve duaya yönelmeyi bilakis unutmadan hareket etmelidir.
SUBHANALLAHİ ve BİHAMDİHİ
ESTAĞFİRULLAH’EL AZİM
Tespihlerini dili döndüğünce tekrarlamalıdır.

KABZ hali, kişide zuhur ettiğinde ruh daralmaya, kişi olduğu yere sığmamaya başlar. Bazen olaylar vesilesiyle kişi öylesine zorlanır ki İSYAN noktasına gelebilir. İş’te tam sınav hali bu’dur. HAMD etmek gerekir. Zira bu sürecin sonunda verilecek ŞÜKRÜNE ŞÜKÜR katacak muazzam hediyeler bahşedilir.

Her koşulda kişi olayları izleyici konumda seyretmeli,
İSYAN etmeden, her OL’AN’da hayır vardır diyerek anlayışla karşılamalıdır.
Gecenin gündüze dönmesi misali her durum eninde sonunda feraha kavuşur.

ALLAHUMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMED salavatını,
İNŞİRAH, DUHA ve DUHAN surelerini dilimizden eksik etmeyelim
SADAKA ve ZEKAT tüm bu olumsuz enerjinin engellenmesine yardımcı olacaktır İnşaAllah.

Satürn’den korkmayalım zira tüm gezegenleri yöneten OL derse OLDURAN kuvvete sığınalım.

SATÜRN’ÜN BURÇLARA GÖRE ETKİLERİNİ ELE ALIRSAK;

KOÇ BURCU: Kariyer ve hedeflerinizi gözden geçirmeniz gerekecektir. Kaderinizin çizdiği yolda sorumluluklarınızı yerine getirmek suretiyle başarıya ulaşabilirsiniz. YA AZİM esmasını içinizden geldiği kadar okumanızı öneririm.
BOĞA BURCU: Düşünce ve inanç kalıplarınızı sağlam bir temele oturtmanız, hukuksal ve devletle ilgili ticari ya da bireysel konularınız varsa ötelemeden ele almalısınız. Şehir dışı ya da yurtdışıyla ilgili konularda iş yapıyorsanız ufak tefek bazı sıkıntılar oluşabilir. YA VEKİL esmasını içinizden geldiği kadar okumanızı öneririm.
İKİZLER BURCU: Maddi ve manevi krizler, aldatmacalar ve riskler sizi rahatsız edebilir. Bu süreçte kendinize karşı ne kadar dürüst davranırsanız karşınızdaki kişiler size o denli dürüst bir şekilde yaklaşacaktır. Bitmesi gerekeni bitirme zamanı geldi. YA LATİF esmasını içinizden geldiği kadar okumanızı öneririm.
YENGEÇ BURCU: Evlilik, ilişkiler ve ortaklık konularında bitişler ve başlangıçlar yaşanacaktır. Duygusal çıkışları bir kenara bırakarak olayları olduğu şekliyle mantık düzleminde değerlendirmenizi öneririm. YA VEDUD esmasını içinizden geldiği kadar okuyabilirsiniz.
ASLAN BURCU: İş ve çalışma hayatınızda aldığınız sorumluluklar ve gündelik hayatınızda sağlınızla ilgili önemsemediğiniz her şey bu süreçte size sorun çıkartacaktır. Kendinizin değerini bilerek hem sağlık hem iş ve gündelik hayatınızı tembellik etmeden plana sokma zamanı geldi. YA KUDDÜS esmasını içinizden geldiği kadar okuyabilirsiniz.
BAŞAK BURCU: Aşk arıyorsanız bu süreç doğru bir zamanlama değil. Çocuklarınızla ilgili sorumluluk almanız gerekiyor. Yaratıcılığınızı ortaya koyacağınız işlerde parlamak için harekete geçmeniz gerekiyor. Mutluluk sizin yüreğinizde, farkına varın. YA MUSAVVİR esmasını içinizden geldiği kadar okuyabilirsiniz
TERAZİ BURCU: Aile ve evinizle ilgili üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirmeniz gerekiyor. Aile büyükleriyle ilgili küslükler varsa acilen barışmanızı öneririm zira küslük Satürn’ün sevmediği bir etkidir. YA RAHMAN esmasını içinizden geldiği kadar okuyabilirsiniz
AKREP BURCU: İnsanlara güvenmiyorsunuz hem haklı hem haksızsınız. Fakat katı olan düşüncelerinizi anlayış, şefkat ve sevgiyle yumuşatabilirsiniz. İletişim sorunları önce düşüncede başlar sonra hayatımızda görünür hale gelir. YA LATİF esmasını içinizden geldiği kadar okuyabilirsiniz.
YAY BURCU: Maddi konularda kemerleri sıkma, sorumluluk alma ve işiniz varsa yeteneklerinizi kullanarak kurumsallaşma zamanı. Sıkı çalışabilir fakat az kazanabilirsiniz ama sonrasındaki ödüllerin büyük olduğu HAMD ederek yola devam etmeniz gereken bir süreçtesiniz. YA REZZAK esmasını içinizden geldiği kadar okuyabilirsiniz
OĞLAK BURCU: Farkındalık, anlayış ve sorumluluk… Tüm bunlar sizi BİLGE bir insan haline getirecektir. Sadece yüreğinizi sevgiyle ALLAH’a emanet edin; yeter! YA ALLAH esmasını her gün 66 kere okuyabilirsiniz.
KOVA BURCU: Arkanızdan iş çeviren dost görünümlü düşmanlar ortaya çıkacaktır. Bu süreçte geçmişten getirdiğiniz tüm yüklerinizden yaşanacak kayıplarla arınarak şifa bulacaksınız. Aile büyüklerinin sorumluluğunu almak ve onların sağlık sorunlarıyla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. YA MÜRİD esmasını içinizden geldiği kadar okuyabilirsiniz
BALIK BURCU: Arkadaş çevrenizden size sıkıntı veren kişiler hayatınızdan çıkacaktır. Bu süreçte yardım kuruluşlarında gönüllü çalışmak, hedef koyduğunuz işlere yönelmek ve sorumluluk almanız gereken durumları belirlemek hayrınıza olacaktır. YA CAMİ esmasını içinizden geldiği kadar okuyabilirsiniz.

Rahman ve Rahim arasında DENGE sağlamak için KANAL-I MUHAMMEDİYE bilincinde HİÇLİĞİN mertebesine varmak dileğiyle…

En güzele emanet olun,
Güçlü Metin

Astrolojik Danışmanlık ve İletişim için:
Tel: 05325117166