8 Ağustos 2017 Salı

AY TUTULMASI KOVA’DA: Bİ YERDEN BAŞLAMAK LAZIM

Ay Tutulması hem evrensel hem bireysel düzlemde ciddi önemli etkileri beraberinde getirecek enerjileri içinde barındırıyor. Tasavvuf Astrolojisi’nde Ay “nefsi emmare”yle ilişkilendirildiğinden hayatlarımızda bilinçaltı düzlemde önemli değişimlerin yaşanacağının göstergesi olarak belirtmek isterim. Elbette herkes astrolojik haritasının etkilendiği oranda bu durumdan psikolojik, fiziksel ya da çevresel bağlamda karşılık alacaktır.
Nedir Ay Tutulması?
Ay Tutulması’nın akademik açıklamasını yapmak yerine sizlere etki alanlarından bahsetmek istiyorum.
Ay Tutulması, bilinçaltı düzlemde biriken her türlü durumu harekete geçirecektir. Müspet ya da menfi olması tamamen kişisel olarak bireylerin algı düzeylerine bağlıdır.
Bağımlı olduğumuz, bize zarar veren her türlü konuya evrensel bir “itki” oluşturmak suretiyle hayatlarımızda çeşitli olaylar çevresinde çözümler sunacaktır.
Kollektif ve toplumu ilgilendiren konularda ciddi bir hareketlenme etkisi yarataktır. Çünkü tutulma bireysel değil; toplumsal hareketler yaratır.
Ay, duyguları ilgilendirir. Bu sebeple duygusal dalgalanma, psikolojik sorunlar, köklerimizle ilgili her türlü durumu kazımak suretiyle hayatımızda görünür hale getirecektir.
Ay Tutulması, RAHİM kuvvesiyle ilişkilendirmek doğru olur. Zira Ay besleyen, büyüten, köklendiren ve sahip olduğumuz bolluk ve bereketle doğrudan ilişkilidir. Bu sebeple tutulma zamanları kişilerin RAHİM kuvveleriyle ilgili durumlar açığa çıkabilir.
Dişil enerjiyle ilgili sorunların çözümlenmesi RAHİM kuvvesiyle doğrudan ilişkilidir.
RAHMAN ve RAHİM dengesi doğrudan açığa çıkar.
Şimdi gelin örnekler üzerinden gidelim. Daha rahat anlayalım.
Evliliğiniz ya da ilişkinizle ilgili “bağımlılık” düzeyinde yaşadığınız bir durum var. Ay Tutulması, “KÖK İNANÇ” düzeyinde bu sorunun kadın ya da erkek ilişkisinden değil; ebeveyin düzeyinde bir “temel inancı” olduğunu “evrensel düzeyde” tespit ederek. Yaşanılan duygusal tecrübelerle ders almanız, tekamül etmeniz için sorunları gün yüzüne çıkartır.
Sonuç olarak;
Ayrılık, boşanma ya da daha güçlü bir birlikteliği inşa edecek FARKINDALIK seviyeniz yükselir.
Ayrı bir örnek olarak;
Maddi olarak yaşadığınız sorunlarınız var diyelim zira RAHİM kuvvesi dünyevi düzlemde ihtiyaçlarımıza işaret eder. Burada yaşadığınız tıkanıklık temelinde hangi duygu durumu varsa bunu size derinden hissettirmek suretiyle canınızı yakar. Mesela o beklediğiniz terfinin hak etmeyen birine verilmesi sonucu çok üzülüyorsunuz. Fakat neden çok emek etmenize rağmen başkasına verilmesinin(sebepler dahilinde torpil, kayırma, tanıdık vs.. olabilir) size hissettirdiği duygu temel olarak ŞİFA’dır.
Ne hissediyorum? Sorusu pek çok kapının aralanmasına yardımcı olacaktır.
Ya da
Yaratıcı enerjinizi, hayattan keyif alma durumunuzu baskılıyorsanız. Hayata “HAYIR” diyen bir yapınız varsa. Mutluluğa “HAYIR” diyen bir yapınız varsa. Duygunuzu bastırma nedenlerinizi karşınıza fiziksel bir sağlık sorunu, terk edilme ya da işinizde kovulma olarak hayat sahnenizde size yaşatarak bağımlı olduğunuz o zararlı duygu durumuna AY TUTULMASI şifa verecektir.
Şimdi gelelim her tutulmanın gerçekleştiği burcun enerjisini yansıtması misali Kova Burcu’nda gerçekleşen tutulmanın genel etkilerine…
Kova Burcu, hümanist, yaratıcı, idealist ve kendine ait bireysel düşün dünyasına sahip bir enerjiyi etrafına yayar. Duygulardan uzak empatik ve duyarlı yapısıyla “kollektif” dünya için çaba gösterir. Bireysel mutluluk ve egoizm yerine toplumsal mutluluğu tercih eder. Ve tabiî ki KOVA, reform, yenilenme, çağ atlama ve teknolojiyle doğrudan ilişkili bir etkiye sahiptir. Bilgi ve entelektüel araştırmalar hep Kova Burcu’nun özelliğidir. Elbette olumsuz bağlamda duygusal donukluk, bireyselleşmenin getirdiği duyarsızlaşma ve herşeyi belli bir mantığa oturtma ihtiyacı sebebiyle bazı sabit düşünce kalıplarına saplanıp kalmak.
Bir bilgisayar misali ya da robot gibi!
Beyin ruhu olmazsa robotlaşır.
Aynen mevcut olarak birlik ve beraberlik duygularından uzaklaştığımız bu süreçte SANAL yaşadığımız duygusal mesafeleri çok güzel anlatıyor bu durum.
Sanal yaşanılan herşeyin sonu geldi!
Whatsup grupları, Facebook iletileri ya da Twitter, Instagram’da yaşanılan sanal hayatlar gibi.
Şimdi REFORM ederek duyguları ifade ederek “bi yerden başlamak lazım” mottosuyla hareket edeceğimiz zamanlar geliyor.
Teknolojinin insanla anlam kazandığını anlayacağımız süreçlere doğru ilerliyoruz.
Bu süreçte İNSAN, İNANÇ ve BİLİM teknolojik olarak gelişim kazanacaktır.
Fakat öncelikle; tüm bunlara olan teknolojik bağımlılıklarımızdan arınacağımız zamanlar geliyor.
Nasıl mı?
Zaman gösterecek!
Peki ne ola ki Kova Burcu’nda Ay Tutuldu?
Tek bir cümleyle özetlersek
“Bi yerden başlamak lazım!”
Nereden başlamak lazım?
Hayatımızda DEĞİŞİME direndiğimiz, REFORM yapmamız gereken konuları ele almamız gerekiyor.
Bıraktığımızda canımızı yakacak olan her duygu, kişi ya da durum her neyse bizde BAĞIMLILIK yaratıyor. Oysa ki evren tek ve mutlak güç olan ALLAH BİLİNCİ’ne kalbimizi açmamızı bizden talep ediyor. Bu sebeple bir senaryo oluşturmak suretiyle olayları ve kişileri harekete geçirerek bilinçaltımızda yarattığımız durumları DÜNYEVİ düzlemde hayat planımızda görünür kılıyor.
AY TUTULMASI sadece bu duruma YARDIMCI olacak etkenleri beyinle olan etkileşimi sebebiyle kolaylaştırıyor.
Şöyle düşünün;
Uyuşturucu bağımlısı olan birinin bağımlılığında kopamaması sonrası ailesi tarafından hastaneye yatırılması… Duruma direndikçe acısının artması fakat İRADE sorununun temelinde ÖZSEVGİ, ÖZSAYGI eksikliği olduğunun bilincine vardırılması sonucu yanarak RAHMET’e kavuşması… Sonuç sonsuz bir ÖZGÜRLÜK…
İşte tamda bu YANMA SÜRECİ… AY TUTULMASI’na en güzel örnek hayatlarımızda…
Gelelim Ay Tutulması’nın gerçekleştiği AN HARİTASI’nın incelenmesine…
An haritasında Balık Burcu yükseliyor… TESLİMİYET’le ilişkilendirilen İLAHİ bir dokunuş hayatlarımızda açığa çıkacaktır. BIRAKMA, İZLEYİCİ OLMAK her şeye sanırım bu sürecin en temel yaklaşımı olacaktır ki yükselen burcun yöneticisi NEPTÜN tam da kendi yolunda ilerliyorken diyor ki;
KALBİNİN SESİNİ DİNLE…
RABB’İN SESİNİ DİNLE…
TÜM DİĞER SESLERİ SUSTUR!
ÖZ’ÜNE DÖN…
HERŞEY BİR KURGU…
SENİN HAYRINA GELİŞEN OLAYLARI TEVEKKÜLLE SEYİRCİ OL…
ELİNDEN GELENİ YAP…
SONUCU ALLAH’A BIRAK!
Ay Tutulması 12.evde gerçekleştiğinden derin, gizemli bazı konuların gün yüzüne çıkacağı bir sinerji açığa çıkıyor. Merhamet ve Birlik olma bilincine döneceğimiz; sopa, tüfek ya da savaş enerjisinin DÜŞÜNSEL boyutta, ZİHİN SAVAŞLARI’yla açığa çıkacağı bir sürece işaret ediyor. Bilimsel keşifler yerküreyi yerinden sallayacak bir cihaz icat etmiş olabilir fakat bunu İNSANLIĞIN HAYRINA kullanılması ciddi bir sınav sürecini beraberinde getirecektir.
RAHİM kuvvesi KADIN enerjisiyle alakalıdır.
KADIN ve ERKEK konularında zihinsel ön yargı ve ayrımlarımızı gözden geçirmek gerekiyor. Kadına hak ettiği değeri verecek anlayışı toplumsal düzeyde açığa çıkartmak gerekiyor zira ataerkil toplumlar yaratım enerjisinden ziyadesiyle uzaktır.
Ay/Mars karşıtlığı toplumsal hareketlenmenin KADINLAR üzerinden belki de KADIN HAREKETLERİ üzerinden açığa çıkacağının sinyallerini veriyor.
Ezilmiş, bastırılmış ve yok sayılmış kitleler sosyal mecralar aracılığıyla büyük bir hareketlenmeye gidebilir.
Yardım kulüpleri, dernekler bu süreçte toplumsal çalışmalara yapabilir.
Bilgi ve bilginin paylaşımı hızlanabilir.
Hava Elementli bir enerji açığa çıkacağında önümüzde ki 6 aylık döngüde yer küreyle ilgili doğal afetler yaşamak söz konusu olabilir.
Neden mi?
Merhametsizlik, anlayışsızlık ve cehalet sebebiyle!
Ay Tutulması Kova etkisiyle;
OKUmaya yönelmek,
Hem kitap hem insan okumak en değerli şey olacaktır.
Hayatlarımızda ciddi bir DEĞİŞİM başlıyor…
Bu etkileşim 6 aylık bir döngünün başlangıcı olacaktır.
Bi yerden başlayın…
AY TUTULMASI’NIN BURÇLARA GÖRE ETKİLERİ
KOÇ: Sosyal çevren ve arkadaşlıklarınla ilgili ciddi bir DEĞİŞİM süreci başlıyor. Aynı kişi, yer ve durumları artık değiştirme zamanın geldi. YENİLEN!
BOĞA: Hedeflerinde takılıp kaldığın sabit konuları DEĞİŞTİRMEN gerekiyor. Hep aynı şeyleri deneyerek farklı sonuçlar alamazsın hedeflerine giden yolda farklı seçenekleri değerlendir. YENİLEN!
İKİZLER: İnanmıyorsun, güvenmiyorsun… Kime? Aslında inanmadığın, güvenmediğin ve sorguladığın herşey ALLAH SİSTEMİ’ne bir karşı duruş ortaya çıkartıyor. Evrenin sana çalışmasını istiyorsan; İNAN, GÜVEN ve TESLİM OL… YENİLEN!
YENGEÇ: Sağlığın, maddi durumun ve bağlı olduğun herkes GÜVENCE ALTINDA! Sen korumaya çalıştıkça, bağlandıkça KAYBEDİYORSUN… Farkında mısın? Kontrol etmeyi BIRAK! Herkesin ve herşeyin sahibi TEK! Anla artık! YENİLEN!
ASLAN: Evlilik ya da ilişkilerinde bazen KAYBETMEK en büyük KAZANÇTIR! Kocaman egonu bir köşeye koy, özgürlüğün tadını çıkar… Bırak KRAL başkası OLSUN… Çünkü Kral olunmaz; Doğulur… Şaka bir yana SERBEST BIRAK! Dönüyorsa SENİNDİR; unutma! YENİLEN!
BAŞAK: Sağlığın ve işinle ilgili yapılması gerekenleri ötelemeden yapmaya BAŞLA! Kafana taktığın konular aslında ESKİMİŞ, DÜNDE KALMIŞ… Yeni uğraşılar edin, yeni bir işe başla ya da en güzeli başkalarına hizmet etmeyi bırak… Bıkmadın mı? onay almaktan! YENİLEN!
TERAZİ: Hep onun dediği, onun istediği ya senin isteklerin? Hani? Nerede? Sevgi tek taraflı olmaz; alma-verme dengesidir hayat… Hem çok gezdin hem geleceğe dair ciddi bir adım yok… Olsaydı olur du! Sonraki diyerek geçmişe çizgini çek zira mutluluk bir adım ötende, anla artık! YENİLEN!
AKREP: Ailenle yaşadığın sıkıntılar can sıkıcı oldu… Hayat çok kısa… Ailemiz bugün var; yarın yok… Hem bizi anne-babamız kadar sevecek hiç kimse yok; UNUTMA! Evini, yaşam alanını değiştir… Tebdil-i mekanda ferahlık vardır… Denize kenarında dolaş; iyi gelir. YENİLEN!
YAY: Düşüncelerini dağıtmaktan sabit bir noktada hedefine ilerleyemiyorsun… Yeterince düşündün, konuştun… Şimdi icraat zamanı… Zor süreçler yaşamak istiyorsan sen bilirsin fakat DÜŞÜNME BİÇİMİNİ, İLETİŞİM DİLİNİ az biraz değiştirmeni tavsiye ederim. YENİLEN!
OĞLAK: Maddi konularda sağlam adım atma zamanın geldi… Güvensizliğin kendine mi? Hayata mı? Kaybedecek hiçbişey yok zira sahip olduğumuz herşey emanet; anladın mı? Silkelen korkularından, kaygılarından… Güzel günler seni bekliyor… YENİLEN!
KOVA: Fiziksel ve ruhsal ciddi bir kabuk DEĞİŞİM SÜRECİ… Haklısın kaybettiğini düşünüyorsun… Yanılıyorsun çünkü “kaybettiğin herşey başka bir surette geri döner” ANLA ARTIK! Yolunda ilerle, yılma çünkü hayallerin bir adım ötede haydi YAKALA! YENİLEN!
BALIK: Göremediklerini görmeye, duyamadıklarını duymaya hazır mısın? Şimdi diyorum ki; fiziksel ve ruhsal şifa bekleyen herşey hayatında iyileşmeye başlıyor. Karanlık günler sona erdi; aydınlık ve güzel enerjiler hayatına akmaya başlıyor. Tek yapman gereken TESLİMİYET ve İNANÇ! YENİLEN!
Rahman ve Rahim arasında DENGE sağlamak için KANAL-I MUHAMMEDİYE bilincinde HİÇLİĞİN mertebesine varmak dileğiyle…
En güzele emanet olun,
Güçlü Metin
Astrolojik Danışmanlık ve İletişim için:
Tel: 05325117166