24 Mart 2016 Perşembe

AY TUTULMASI TERAZİ'DE: HAVA

Ay tutulması heyecanı hepimizi sardı. Doğaldı! Zira ülkemizin direkt temelinden etkileyecek konuları başlayacağı etkileri hayatlarımızın tam merkezine yerleştirdi. Bahsettiğim konular terör, saldırı, karışıklık ya da başka şeyler değil emin olun ortaya çıkan bu insani boyutta üzücü; evrensel boyutta tekamül ettirici olay ve durumlar kollektif anlayışın bireysel hayatlarımıza bakmamızı sağlaması açısından yaşadığımız tezahürlerin dışa vurumu diyebiliriz.

Ben bugün klasik bir astroloji yorumu yerine siz değerli dostlarımla gezegenlerin dilinden konuşmak istiyorum. Çünkü toplumsal ve bireysel düzlemde ciddi şekilde İLETİŞİM kurmaya çok ihtiyacımız var. İLİŞKİLER(Terazi) hem özel hem arkadaşlık hem kollektif bağlamda hayatımızda dünden bugüne İLETİŞİM kurmak yoluyla ilerliyor. Duman işareti, mağara yazılarıyla başlayıp; sosyal medyada ki "kib, bye" tadında iletişim kurma yöntemlerine kadar çeşitlendirebiliriz. 

Peki şimdi neyi yanlış ya da hatalı yapıyoruz???

Kalbimizden geçen NİYETİ; dilimize varamadan içimize gömüyor. Olumsuz düşüncelerle kirletip EMNİYETSİZ ve GÜVENSİZLİK duygularıyla kirletiyoruz. İşte tam bu noktada FARK etmemiz gereken konu bizlerin düşündüklerini gerçekleştirebilme yeteneğine sahip muhteşem beyin kuvvelerine haiz Hz.İNSAN olabilme potansiyeliyle yaratılmış canlılar olduğumuzu hatırlamaktır.

Uzun süredir kullanılmayan ya da bilinçsizce OLUMSUZ yaratım senaryolarıyla çalıştırdığımız bir yetenek olduğundan üzerine gidilecek işlenmesi, bilenmesi ve ufaktan bir ince ayar çekilmesi gerek. 

Zira insan ruhunu anlatan astrolojik haritalarda HAVA kavramını çoğaltma taraftarı olan bir anlayış benimsediğimi bilir öğrencilerim. Çünkü HAVA düşüncedir; DÜŞÜNCE; ruhtur!

Bu temizliği İslam kavramına göre dua, zikir ve tevbe çalışmaları yapabiliriz. Ya da bir danışanım yaptığı gibi Hindistan'da bir manastıra kapanabiliriz veya meditasyon yapabiliriz. Benim için Allah'a ya da ayrı anlayış ve inanç sisteminde olanlar için düşünürsek Tanrı, evrensel enerji ya da Hiçlik kavramına istediğiniz yoldan gidebilirsiniz. Maksat yolun sonunda ruhun sahip olduğu yetenekleri kullanma Kılavuzu'na ulaşarak farkındalık kılavuzunda Kullanım yapmaya başlayabil!

Elbette ben İSLAM sisteminde; Muhammedi anlayışta bir Mü'min astrolog olduğumdan en iyi bildiğim yoldan sizlere bunu izah edeceğim. Tüm inanç ve anlayışlara saygı ve sevgiyle yaklaşarak.

Yukarda farkına vardınız mı? Bilmem ama AY TUTULMASI sebebiyle bizlere TERAZİ Burcu temasıyla anlatılmak istenen yaklaşımı göstermeye çalıştım. Anlayış ve İdrak kavramlarıyla İNSAN olabilmek yani ÖZ kaynaktaki HALİFE olabilme potansiyelini açığa çıkartabilmek.

Mürid Kuddüs Nur Halim

Sen MUHTEŞEMsin!

Çünkü İnsan olabilme lütfuyla bu Dünya'ya gelmişsin!!

OKU!!!

Gelelim Ay Tutulması AN haritasını incelemeye;

Ay Tutulması 23 Mart saat 14.02'de gerçekleşiyor. Etkileri yaklaşık 4-6 ay sürecek bir enerji değişimi ortaya çıkacak. Kanlı ya da kansız bilmem ama ZOR bir süreç olacağını söyleyebilirim.

Tutulma Anı'nda Aslan Burcu yükseliyor. Gelişen olayların sabit, değişmez ve EGO temelli olacağını gösteriyor. Aslan Burcu yönetim sistemiyle alakalıdır. Yönetici, otorite figürü kişiler, patronlar hep Aslan ve yöneticisi Güneş kavramlarıyla izah edilir. Tutulmanın bir ucu Ay(dolun hali) bir ucu Güneş olduğuna göre sistematik olarak çok önem arz ettiğini düşünüyorum.

Güneş 9.evde Koç Burcu'na yerleşmiş hem de Merkür'ü yakan bir pozisyonda! İnancın yerleşik olduğu hukuki bir yönetim sisteminde karşısındakini dinlemeyen otorite figürleri diyebiliriz. Hatta konuyu daha da açarak Ay(dolun hali) karşısında olduğundan bu tavrın sürmesi halinde toplumsal "duygu patlaması" yaşanabileceği çok genel bir yorum yapabiliriz. Bu yorumu toplumsal konjonktürün bir yansıması olarak ele alacağınız gibi bireysel hayatlarınızda "ben kimi dinlemiyorum?" noktasında da ele alabilirsiniz.

"İğneyi kendine çuvaldızı başkasına" atasözü tam da bu noktaya uydu 😀

Toplumu izah eden noktanın 3.evde yerleşmesi bildiklerini, öğrendiklerini uygulamakta zorluk çeke bir yapıda olduğumuzu gösteriyor. Terazi Burcu'nun yerleşmesi ise; popüler kültürün düşünce, davranış ve öğrenme şeklimizde çok etkin olduğunu gösteriyor. Dengesiz bir şekilde HAKLI ya HAKSIZ kavramında kafamız ciddi şekilde karışmış görünüyor zira İLİŞKİLER ve AŞK kavramlarını hayatımızın merkezi haline getirmiş olabiliriz. Dizilerdeki aşk(Terazi) ve şiddet(Koç) kavramları buna dahildir.

Peki ne yapmalı???

SEVMELİ-DİNLEMELİ 

EN SON: KONUŞMALI

Allâh ki, semâlar ve arzda ne varsa O'nun içindir (El Esmâ ül Hüsnâ'sıyla işaret edilen özelliklerinin seyri için)... O hakikat bilgisini inkâr edenlere yazıklar olsun, kendilerini bekleyen şiddetli azap dolayısıyla! (İbrahim/2)

ADALET kavramı ön plana çıkacaktır zira Jüpiter/Satürn arasındaki olumsuz görünüm ekonomik koşullarımızda ciddi dalgalanmalara işaret ediyor. Bu noktada PARA ile olan İLİŞKİmizi yeniden oluşturmak çok önem kazanıyor.

Bilinmeli ki; NEFES aldığımız sürece RIZK kapıları sonuna kadar açıktır!

Biz her insanın kaderini kendi çabasına bağlı kıldık(İsra/13)

Bu olumsuz enerjileri dengelemek için önümüzdeki 4-6 ay boyunca NELER YAPABİLİRSİNİZ???

Ay Tutulması KARŞILIKSIZ ve KOŞULSUZ SEVGi olduğundan bu yazıyı okuyan herkesin kendi imkanı ölçüsünde etrafında fakir, imkansız ve çaresiz kişilere yardım etmesi çok Önem arz ediyor. İşin ucunda Ay(Besleme ve Yardım) diğer ucunda Güneş(Öz yani Allah'ın Sınırsız Esma kuvvelerin var!!!

Parasal imkan ölçüsünde sadaka verebilir,

Ihtiyacı olan bir çocuğu imkanınız varsa tek başınıza yoksa Arkadaşlarınızla birleşerek okuyabilir,

Veya yine aynı şekilde bir hastaya destek olabilir,

İhtiyaç sahiplerine ya da mahallenizdeki bir komşunuza 4 ay boyunca yemek götürebilir,

Yaşlılara ya da huzurevlerine gidebilir; gönüllü çalışabilirsiniz

Sokak hayvanlarına eviniz ya da işinizin önünde bir kap su, yiyecek bırakabilirsiniz 

Vs... Gibi bunları kendiniz çoğaltabilirsiniz... Elbette burada önemli olan durum bu yaptıklarınızı düzenli, sürekli hale getirmektir. Bir kere değil; süreklilik arz etmesi gerekir!!!

Rahman ve Rahim arasında DENGE sağlamak için KANAL-I MUHAMMEDİYE bilincinde HİÇLİĞİN mertebesine varmak dileğiyle…

En güzele emanet olun, hayırlardan hayrın kolaylıkla gelmesini temenni ederim.

Sevgiler,
Güçlü Metin
Astrolojik Danışmanlık ve İletişim için:
Mail: guclumetinleastroloji@gmail.com

Tel: 05325117166