23 Şubat 2016 Salı

DOLUNAY BAŞAK'TA: DOĞUM

Dolunay zamanı "hasat" zamanıdır. Ekilenin biçildiği, yeni tohumlara yer açıldığı zamanlardır. Başak Burcunda gerçekleşen bu dolunay tam anlamıyla bilinmeyenin ötesine geçilen zamanlara açılan bir pencere olarak değerlendirilebilir

Bilincin Doğumu; Kimliğin Ölümü olarak tanımlanacak bu etkileşimi rüya ve gerçeğin yer değiştirdiği bir evre olarak görebiliriz. Nitekim anlayış, şefkat ve merhamet duygularını yitirdiğimiz diyemesekte görmezden geldiğimiz bir anlayışın son aşamasında olduğumuz bir Aydınlanma dönemine giriyoruz.

Başak saf niyet ve hizmet olarak tabir edilebilir. Hizmet anlayışında dürüstlüğün sorgulanacağını söyleyebilirim. Herkes kendine sorabilir mi?

Hizmetim neye ve kime?

İlahi olan Allah yasalarını ne kadar gözetiyorum?

Hizmet ettiğinin Sen ya da O'nda Allah olduğu bilincinde olursan karşına gelecek şeylerde senin ödülün olacaktır... İdrak ve anlayışın ölçüsünde!

Dolunay An haritasını incelediğimizde Terazi Burcu'nun yükseldiğini görüyoruz. Adalet kavramı oldukça önem kazanıyor. 

Adil kuvvesi olan Allah'ın esmasını hayatlarımızda ne kadar uygulayabiliyoruz?

Sahi biz ADİL miyiz?

Ne kendi ne çevresine adil olmayan bizlerin adalet kavramından bahsederek; kadere atıfta bulunması ziyadesiyle komik, anlaması güç bir durum!

Yükselen yöneticisinin Kova'da 5. Evde yerleşmesi hayat sahnesinde sevgiyi farklı bir şekilde ifade etmek gerekliliğini ifade ediyor. 

Evrensel Sevgi 

Merkür irtibatı düşünsel düzlemde Vedud esmasının canlıya cansıza sevgi beslemenin gerekliliğine vurgu yapıyor. İradeyi Mürid kuvvesiyle alevlendirip AŞK BİLİNCİ açığa çıkarmalı...

Dolunay 12.evde gerçekleşerek gizemli, saklı ve gizli konuların hayatımızın merkezine oturacağına işaret ediyor.

Kadına karşı şiddet ve ölüm haberlerine maalesef Sıkça rastlayabiliriz!

Yukarda bahsettiğim KADIN yani RAHİM enerjisini görmezden gelerek bastırmak toplumsal tekâmülün önüne engel koyacaktır.

Gerçek şu ki Allâh, Âdem'i, Nuh'u, İbrahim neslini, İmran neslini (kendi devirlerindeki)insanların üstüne seçip, arındırdı.
(Al-i İmran; 33)

Rahman ve Rahim arasında DENGE sağlamak için KANAL-I MUHAMMEDİYE bilincinde HİÇLİĞİN mertebesine varmak dileğiyle…

En güzele emanet olun, hayırlardan hayrın kolaylıkla gelmesini temenni ederim.

Sevgiler,

Güçlü Metin