4 Nisan 2015 Cumartesi

AY TUTULMASI TERAZİ’DE:KAYBETMEK EN BÜYÜK KAZANÇTIR!

Ay Tutulmaları ‘kadersel’ ve ‘ruhsal’ değişimlerin anahtarlarını bizlere sunar. Zira insan Dünya’ya ana rahminden geçerek gelmesi misali Ay gezegeni Rabb’in Rahimiyet sıfatıyla kendini ortaya koyar. Dünya’ya yakın gezegen olması sebebiyle KADER TEMASI’yla yakından ilgilidir. Tüm bu sebeplerden yola çıkarak AY TUTULMASI’nın bilinçaltı gerçekliğimizle doğrudan yüzleşmemize sebep olduğundan DUYGUSAL REAKSİYON, NEDENİ BELİRSİZ ÖFKE PATLAMALARI’yla doğrudan ilişkili olduğunu söyleyebiliriz. Güneş Tutulması bizleri GİDİLMESİ GEREKEN ALANA doğru iterken; AY TUTULMASI bırakmamız gereken ALIŞKANLIKLAR ve DUYGULARA işaret eder.

4 Nisan saat 15.06 itibariyle gerçekleşecek olan tutulmanın detaylarını incelemek için TUTULMA AN HARİTASI’na hep birlikte bakalım.

Tutulma Anı’nda Aslan Burcu yükseliyor. Aslan Burcu ‘AÇIK ve ŞEFFAF’ olmakla doğrudan ilişkilidir. Olayların dürüst bir gerçeklik çizgisinde cömert ve açık bir şekilde ortaya çıkacağını söyleyebiliriz. BEN ve BİZ arasında gelip giderken EGO çarkına takılıp kalma tehlikesi oldukça yüksek olacaktır. Yükselen yöneticisi olan Güneş’in DÖNÜŞÜM, ORTAK KAYNAKLAR ve KRİZLER alanında yerleşiyor olması, Koç Burcu’nda hareket etmesi eskiyen ruhsal kaynakların kullanılmamak üzere bırakılacağını gösteriyor. Zira GAD’le birleşen Güneş’in hayatlarımızda hüküm süren, putlaştırdığımız şeylerin kaybedileceğini gösteriyor. Kimisine göre maddiyat, kimisine göre aşk, kimisine göre ailesi, kimisine göre kariyeri vs… Durum böyle olunca TESLİMİYET kaçınılmaz bir gerçeklik olarak karşınıza çıkacaktır. İRADE, Mürid esmasıyla insanlara verilmiş en büyük güçtür zira TANRI yerine koyduğumuz PUTLARI kırmak yerine Muhammedi Bakış Açısı’nı yerleştirmek kaydıyla ÖZ’ün deki ALLAH’a varmak en temel anlamıyla irade’nin doğru kullanımından geçiyor.

“KAYBETMEK EN BÜYÜK KAZANÇTIR” cümlesini anlayacağımız bir süreçten geçiyoruz!!!

Bugüne kadar öğretilmiş GERÇEK SANRISI yerini DÜRÜST ve BASİT GERÇEKLERE bırakacak. Bu kabul edilemeyecek kadar basit gelecek, inkar, kınama ve geri çevirmek enerjisiyle hareket edeceksiniz. Fırsat sandığınız şeylerin CEHENNEMİ’nden kurtulmak isteyeceksiniz! Bu sözümü ilerleyen süreçlerde daha iyi anlayacaksınız.

BİRLİK, BİRLİK, BİRLİK… HEPİMİZ KARDEŞİZ… HEPİMİZ ADEM’LE HAVVA’DAN GELDİK…

Ay tutulması Terazi Burcu’nda 2.evin sonu 3.ev başlangıcında gerçekleşiyor. Şimdi burası oldukça manidar bir gerçekliğe kapı aralıyor. Zira SAHİP OLDUĞUNU SANDIĞIN(!) herşeyin bir anda yok olduğunu düşünebiliyor musun? Evliliğin? Kariyerin? ya da Yeteneklerin? Ne sana ait? İlişkiler kanalıyla yaşanacak bir sağaltım söz konusu. Pek çok kişi sahip olduğu ŞEYLERDEN sıyrılıp ÖĞRENMEYE ve DÜŞÜNMEYE doğru ilerlemeye başlayacak.

ŞUUR, İDRAK ve BİLİNÇ… ANLA ARTIK(!)

KADIN enerjisi yükseliyor… Kadına ŞİDDET haberleri çoğalacak, ÖLÜM ve KIYIM dolu etkilerin eşiğine gelen insanlığın son hamlesiyle YENİDEN DOĞUM YAPMASI misali İNSANLIK son kertesinde yeniden DÜNYAYA GELECEK!

BEN egosu BİZ bilincine ulaşabilmek için önce toplumsal ve kitlesel ayrışmalar yaşatacak.

Ülkemiz genelinde ırk, dil, din ve mezhep ayrımlarıyla ilgili istenmeyen bazı durumlara şahit olabiliriz.
Doğal felaketler, altının ani yükselişi ve düşüşü ve ekonomik sıkıntılar çoğalabilir.
Lüks tüketim ürünlerine temayül artabilir. Bu da lüzumsuz harcamalara sebep olabilir.
Para harcama konusunda herkese temkinli olunmasını öneriyorum.
Boşanmalar, ortaklı işlerde sıkıntılar ortaya çıkabilir.
Ünlü, tanınmış, siyaset, sanat camiasından birinin ani hastalığı, ölümü gündeme gelebilir.
Sanatla alakalı bir konuda önemli, uluslararası bir başarıya imza atabiliriz.
Diplomatik açıdan ülke için önemli bir anlaşmaya imza atılabilir.
Muhalefet kanadında bazı sorun, karışıklık ve değişimler söz konusu olabilir.

Tüm bu olaylar HAYIRDAN HAYIR gelecek şekilde ortaya çıkabilir. Bu da saf, temiz bir İMAN ve TESLİMİYET perspektifinde olaylara yaklaşarak olur. BIRAKMAyı öğrenmek, ÖFKE PATLAMALARI ve BAŞKALARI KIRILMASIN anlayışından uzaklaşarak bu DÜNYAYA GELİŞ AMACIMIZIN “ALLAH’A KUL OLMAK” ve “BİREYSEL TEKAMÜLÜMÜZÜ” tamamlamak olduğunu hatırlayarak yaratılmışların en kıymetlisi Hz.Muhammed Anlayışı’nı kendimize şiar edinirsek Allah’ın izniyle her daim korunuruz Biiznillah…

Aşağıda #AyTutulması vaktinde(15.06 öncesi ve esnasında) korunmak için neler yapmanız gerektiğine dair öneriler var, değerlendirelim İnşaAllah..

1-) Uzun Rükû’lu Tesbih Namazı 
(Bkz http://www.ahmedhulusi.org/…/dua…/dua-ve-zikir-sayfa-104.htm )

Önemli Not: “SUBHANALLAHİ VELHAMDULİLLAHİ VE LA İLAHE İLLALLAHU VALLAHU EKBER… VELA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAHİLALİYYİLAZIYM”, tesbihini tam okumak lazım…

2-) 300-500 arası:
BismillahirRahmanirRahıymi ve la havle velakuvvete illa billahil aliyyil Azıym. HasbunAllahu ve ni’melVekiyl, ni’melMevla ve nı’menNasıyr. Seyec’alullâhu bâ’de usrin yusra. Ve kefa Billahi Veliyyen ve kefa billahi Nasıyra!…

3-) 100-300 arası:
Euzü BiRabbil felak, Min şerri ma halak, Ve min şerri ğasikın izâ vakab!..

Fikir ayrılıkları yaşanacak bu dönemde BİRLİĞİN tek gerçek olduğu bir DÜNYA’ya MERHABA demek için; barış ve huzurun mutlak Hz. İNSAN’a yakışan davranış olduğunu idrak edelim…

Rahman ve Rahim arasında DENGE sağlamak için KANAL-I MUHAMMEDİYE bilincinde HİÇLİĞİN mertebesine varmak dileğiyle…

En güzele emanet olun, hayırlardan hayrın kolaylıkla gelmesini temenni ederim.

Sevgiler,
Güçlü Metin

                            guclumetinleastroloji@gmail.com
                            facebook.com/guclumtn
                            twitter.com/guclumetinn
                            instawebgram.com/i/guclumetin