4 Eylül 2014 Perşembe

GÖNÜLDEN DİLE;ŞUURDAN BİLİNCE


Ay Oğlak Burcu’nda hareket ediyor… Ağırlık ve gerçekliğin tüm etkilerini net şekilde hissederiz. Oğlak Burcu ‘sorumluluklar’ ile ilgilidir. Bu sebeple, bugünlerde gerçeklik penceresinden hayat alanına bakabilir, keskin değerlendirmelerde bulunabiliriz. Acımasız, gaddar ve katılık olmasına rağmen su götürmez bir gerçekliğin güvenini hayatımızda hissederiz. Sorumluluk gerektiren işlere başlamak, ciddi kararlar almak için uygun etkiler vardır. Bu evrede uzun süredir hayatımızda ‘ne yapmalıyım’ sorusuna cevap alabilir, hayat yolumuza objektif bir pencereden bakabiliriz. Karar almak, sürdürmek için doğru zamanlardır. Bilinçaltı çalışmaları ve terapiler için uygun etkiler verir. Kemikler, deri, dizler ve eklemler hassasiyet kazanır. Zorlayan egzersiz ve hareketlerden uzak durmakta fayda vardır. Bu evrede tuz ve potasyum kullanımı önemlidir. Deniz veya kaya tuzunu yemeklerimize eklemekte vardır. Kayısı, muz, ananas, yoğurt vs… gibi potasyum değeri yüksek gıdaları da ayrıca tüketebiliriz.

Ay/Merkür 90’lık açısı İLETİŞİM konusunda yanlış anlamalara sebep olabilir. Oğlak/Terazi aksı ciddi, mesafeli ve kararsız bir zihin ortaya çıkartacaktır. Önemli görüşme, toplantı, ticaret ve karar almak için uygun etkiler yok. İletişim kazaları açık olan bu vakitleri; BİN DÜŞÜNÜP BİR KERE KARAR VEREREK geçirmek yerinde olacaktır. Vekil olan Rabb’in Fettah ve Semi kuvveleri ruhsal ve zihinsel karar mercilerinde Şuur boyutunda aynalık edecektir.

Gökyüzünde gerçekleşen her türlü durum MÜRİD olan Rabb’in İRADE sınavından geçebilmek, kişisel FARKINDALIK kazanabilmek için fırsattır. Zira OLUMSUZ görünen bu etkileri TESLİMİYET ile SEMİ kuvvesine emanet edersek GÖNÜLDEN DİLE; ŞUURDAN BİLİNCE tekamül etmeye başlarız!

Ay/Neptün 60’lık açısı İlahi İrade’nin Şafi kapsının aralanacağı zamanlara işaret ediyor. Oğlak/Balık aksı sorumluluk aldığınız, emek ettiğiniz ve çalışma yaptığınız her türlü konuya BÜTÜNÜN HAYRINA olacak şekilde verecektir. Boğulduğumuz, sıkıldığımız ve kaçmak istediğimiz DÜNYEVİ ALEM’in kapılarını MANEVİ ALEM’in huzurlu CENNET BAHÇELERİ’ne aralayacaktır.  Merhamet, duyarlılık ve Rauf bir kalple hayata bakabiliriz Biiznillah… Manevi çalışmalar, riyazat, dua, zikir, ibadet için uygun zaman dilimleridir DEĞERLENDİRELİM!

16.52 ve sonrası…

Ay/Güneş/Pluton 120’lik açıları akşam saatlerinde içsel gücümüzün açığa çıkacağı, ruhsal ve manevi dengelenme yaşayacağımız etkileri ortaya çıkartacaktır. Uzun süredir devam eden bitkin, bezgin ve umutsuz ruh halinin sonlanması olarak değerlendirmek mümkündür! Başak/Oğlak aksı HASAT edilen duygu, düşünce, davranış gibi üzerimizde YÜK olan etkilerin yıkılarak YENİDEN İNŞA edilmesi olarak ortaya çıkacaktır. Kahhar olan Rabb’in Kayyum ve Muriyd olan kuvveleri aşikar olacaktır. Gücün asıl kaynağının ÖZ BENLİĞİMİZ yani kaynakta NEFES alan HU’nun hazinesinde olduğunu bilin…

Önemli görüşmeler, sözleşmeler, ticari faaliyetler, toplantı, yazışmalar ve girişimler OLUMLU ve DESTEKLİ şekilde ilerleyecektir! Yardım görmek, isteklerimizi dile getirmek, talep ve ricada bulunmak için uygundur!

Manevi çalışmalar, dua, zikir, ibadet için MUAZZAM UYGUN ETKİLER var! Değerlendirelim!

Değerlendirilmesini tavsiye ettiğim zamanlar:

19.37-20.28

22.19-23.10

00.09-01.01

01.57-02.45

04.38-05.30

En güzele emanet olun, hayırlardan hayrın kolaylıkla gelmesini temenni ederim

Sevgiler,

Güçlü Metin

https://twitter.com/guclumetinn

 

Ahmed Hulusi’nin Kuran-ı Kerim Meali’ni aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz


‘Dua ve Zikir’ hakkında detaylı bilgi için
http://www.ahmedhulusi.org/kitap/duavezikir/